Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.03.2020 11:52
Kina koronawirus
1891V

Kina zamknięte przez 2 tygodnie w Polsce. Decyzja rządu w związku z koronawirusem

Disney i inni producenci kinowych produkcji narzekają na znacznie słabsze wyniki w kinach. Dzieje się tak głównie w związku z zamknięciem kin w Chinach i w ogóle z mniejszą frekwencja w kinach na całym świecie. Temat dotyczy też Polski.

Wiadomo już, że kina w Polsce zostaną zamknięte na 2 tygodnie. Dotyczy do zarówno wielkich multipleksów oraz małych, offowych placówek, gdzie wyświetlane są filmy. Decyzję o zamknięciu kin ogłosił wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Kina będą zamknięte, zgodnie z decyzją rządu, od 12 marca do 25 marca 2020 r.

Decyzja zapadła w związku z obawami rozprzestrzeniania się koronawirusa. Do 25 marca zamknięte będą też opery, filharmonie, teatry i szkoły. Możliwe jest przedłużenie takich restrykcji, jeśli będzie tego wymagać sytuacja. 

"Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury - teatrów, oper, filharmonii, a także muzeów i kin. Dotyczy to też wszystkich szkół i uczelni artystycznych. Od jutra wszystkie te instytucje zaprzestaną działalności w obszarze gromadzenia się dużej ilości osób" - powiedział minister kultury Piotr Gliński.

Obawy związane z koronawirusem już odbiły się negatywnie na branży kinowej, o czym pisaliśmy w tym miejscu. Z pewnymi problemami zmaga się też branża gier. Prawdopodobnie dzisiaj organizator targów E3 ogłosi ich odwołanie w tym roku.

Warto również sprawdzić:

Źródło: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Koronawirus-w-Polsce.-Rzad-zamyka-kina-teatry-i-muzea-w-calej-Polsce

Tagi: film kino koronawirus