Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.03.2020 14:05
EA Sports NFL 2020
500V

NFL w rękach 2K Games! Deweloperzy przygotują przystępniejszego konkurenta dla Electronic Arts

Marka NFL nie jest specjalnie popularna w Polsce, ale 2K Games może zmienić podejście wielu graczy do futbolu amerykańskiego. Wydawca podpisał wieloletnią umowę, dzięki której firma zapewni niesymulacyjne produkcje – będzie to spory problem dla Electronic Arts.

2K Games współpracowało ostatni raz z NFL w 2004 roku – wtedy to na rynku pojawił się ESPN NFL 2K5 – ale po wielu latach obie firmy chcą ponownie pracować nad nowymi grami. 2K otrzymało szansę przygotowania wielu „niesymulacyjnych doświadczeń” i pierwsze produkcje znajdują się we wczesnej fazie powstawania – premiera lub premiery odbędą się w 2021 roku.

Jest to bardzo interesujący sygnał, który pokazuje, że NFL nie zamierza już wyłącznie przyglądać się kolejnym produkcjom od Electronic Arts – wydawca nadal może pracować nad tytułami, ale EA zajmie się wyłącznie symulacją.

Sytuacja może okazać się niezwykle ciekawa, ponieważ NFL od 2K przy odpowiednim budżecie może osiągnąć duży sukces i mocno zagrozić NFL od EA. Nowe produkcje mają zaprezentować sport szerszemu gronu odbiorców, ale pewnie nawet wśród zagorzałych fanów sportu pojawi się wielu graczy, którzy sięgną po propozycję 2K.

2K Games przewodzi w koszykówce i jeśli wydawca podejdzie do NFL z podobnym zaangażowaniem, to firma może osiągnąć spory sukces. Są to aktualnie gdybania, ale szczerze mówiąc – chciałbym zobaczyć podobną sytuację na rynku piłki nożnej... Choć jest to raczej niemożliwe.

Sprawdźcie kolejne wiadomości:

Źródło: https://www.polygon.com/2020/3/10/21172310/nfl-2k-sports-football-video-games-deal-ea-madden

Tagi: 2K Games Electronic Arts nfl