Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.03.2020 16:42
Techland 2 gra AA
1330V

Techland nadal rozwija tajny RPG. Firma wspomina o premierze

Techland pewnie skupia się teraz na dopieszczeniu Dying Light 2, ale twórcy już myślą o kolejnym ruchu. Firma od kilku lat rozwija tajną produkcję, która trafi na rynek po premierze drugiej przygody z biegającymi truposzami.

Dying Light 2 to jeden z tytułów, który nie wyrobił się na pierwszą połowę 2020 roku. Gra miała trafić na rynek wiosną, ale zespół zmienił plany i pewnie dopiero na E3 2020 poznamy ostateczne szczegóły dotyczące debiutu.

Studio nie chce skupiać się wyłącznie na jednym IP. Równolegle trwają prace nad tajnym tytułem, o którym od czasu do czasu słyszymy – dyrektor finansowy Techlandu, Karol Bach, potwierdził, że prace nad grą trwają:

„Nie mówimy, że kolejny sukces po tym debiucie to perspektywa pięciu lat – mamy studio w Warszawie, które równolegle pracuje nad drugim tytułem, osobnym IP. Myślę, że ta druga gra może zostać wydana rok, dwa lata po debiucie ‘Dying Light 2”

Studio rozwija jednocześnie dwie duże produkcje, które mogą debiutować w latach 2020-2022 lub 2021-2023. Biorąc pod uwagę ewentualne opóźnienia – studio w około 3-4 lata powinno wrzucić na rynek dwie duże produkcje.

Techland wciąż nie potwierdził, nad jakim IP pracuje, ale biorąc pod uwagę ogromne oczekiwania względem Dying Light 2 – deweloperzy muszą ponownie zapewnić najwyższą jakość. Co ciekawe, prezes i właściciel Techlandu, Paweł Marchewka, nie ukrywa, że jego firma może w pewnym momencie wejść na giełdę:

„W tej chwili jest pełne skupienie na produkcie, nie rozpatrujemy takich opcji jak giełda. Profesjonalizujemy firmę, jest nam to potrzebne – firma ma prawie 400 osób. Jest to kierunek zbieżny z tym, gdybyśmy chcieli kiedyś wejść na giełdę. Na pewno po wydaniu ‘Dying Light 2’ będzie taki okres, kiedy tego skupienia będzie mniej i wtedy możemy te różne opcje rozważyć – jeżeli będziemy chcieli się tak mocno rozwinąć, z tak dużymi projektami i tak dużą liczbą projektów, która przekroczy nasze możliwości finansowe to jednym z ciekawych rozwiązań jest giełda”

Na naszej witrynie przeczytacie dodatkowe informacje o grach Techlandu:

Źródło: http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/2868614,techland-rozwazy-debiut-gieldowy-po-premierze-%E2%80%9Edying-light-2%E2%80%9D

Tagi: Dying Light 2 karol Bach Paweł Marchewka Techland