Iza Łęcka Iza Łęcka 06.03.2020 12:13
DOOM Eternal demon
540V

DOOM Eternal zachwyci także muzyką. Heavymetalowy chór współtworzy soundtrack gry

Nasze zmagania z ubijaniem kolejnych demonów w DOOM Eternal będą rozgrywać się w akompaniamencie klimatycznej muzyki. id Software uchyla rąbka tajemnicy i prezentuje jak powstała ścieżka dźwiękowa do najnowszej produkcji - heavymetalowy chór jest najważniejszym elementem tej składanki.

Doom Eternal zapewni graczom moc atrakcji będąc zdecydowanie największą produkcją w serii, która została opracowana przez doświadczone id Software. Twórcy podkręcili system strzelania, ale by dopełnić moc wrażeń, nie zapomnieli o ważnym czynniku – udźwiękowieniu.

Do współpracy został zaproszony Mick Gordon – legendarny kompozytor – który zebrał  eklektyczną grupę wokalistów heavymetalowych o różnym pochodzeniu i osiągnięciach. Wszystkich łączy tylko jedna cecha: uwielbiają DOOM-a.

Do chóru zgłosili się tacy wykonawcy jak między innymi Tony Campos (Ministry; Static X), Sven De Caluwe (Aborted), Linzey Rae (The Anchor), a efekty ich prac i fragment stworzonego soundtracka do najnowszego DOOM-a możecie sprawdzić poniżej.

Mick współpracując z dźwiękowcami z id Software, opracował wyjątkową, nastrojową pieśń dla chóru w tajemniczym i starożytnym języku nawiązującym do początków Slayera. Utwór został umiejętnie wpleciony w całą ścieżkę dźwiękową DOOM Eternal.

Sprawdźcie kolejne informacje o DOOM Eternal:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: bethesda Doom Eternal id Software