Iza Łęcka Iza Łęcka 02.03.2020 12:33
DOOM Eternal Switch
1014V

DOOM Eternal na Nintendo Switch zachwyci graczy. Najwyższa jakość zostanie zapewniona

DOOM Eternal trafi na Nintendo Switcha z opóźnieniem, jednak gracze nie muszą się martwić o jakość gry. id Software jest spokojne o port, który zostanie dostosowany do możliwości platformy.

Doom Eternal trafi w marcu na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste, jednak deweloperzy nie zapominają między innymi o posiadaczach Nintendo Switcha. Za port odpowiada Panic Button – zespół zadbał o przeniesienie na konsolę Nintendo Dooma z 2016 roku.

W sprawie wydania na konsolę Big N wypowiedział się Marty Stratton, który nie ukrywa swojego zachwytu i zaskoczenia jakością, jakich doświadczył podczas sprawdzania najnowszego Dooma. Reżyser jest zachwycony klasą wykonania, a samych twórców nazwał „mistrzami platformy”

„Gra debiutuje później, ponieważ chcemy wykonać odpowiednią pracę, chcemy osiągnąć jak najwyższą możliwą jakość na Nintendo Switchu. Nie chcemy iść na żaden kompromis.”

Panic Button posiada cały zespół artystów, którzy zajmują się przeprojektowaniem interfejsu użytkownika – czerpiąc z własnych doświadczeń i możliwości, twórcy dostosowują grę do ekranu konsoli.

Deweloperzy otrzymali zgodę na dokonanie wielu zmian, z których chętnie skorzystali:

„Menu, interfejs użytkownika, dokumenty – [wprowadziliśmy- red.] wiele zmian, by upewnić się, że ponownie jest to najlepsza wersja, jaką mogą otrzymać gracze na Nintendo Switchu.”

Sprawdźcie kolejne informacje o DOOM Eternal:

Źródło: https://gamingbolt.com/doom-eternal-director-is-sure-people-will-love-the-nintendo-switch-version

Tagi: Bethesda Doom Eternal id Software