Iza Łęcka Iza Łęcka 04.03.2020 10:32
Gears 5 Marcus Fenix
839V

Gears 5 otrzyma ulepszenia na Xbox Series X. Twórcy zadbają o poprawę grafiki

The Coalition nie ustaje w dbaniu o Gears 5 systematycznie opracowując nową zawartość oraz przygotowując produkcję dla nadciągającej generacji. Phil Spencer odwiedził studio i potwierdził wsparcie gry na Xbox Series X.

Microsoft potwierdzając wsparcie pełnej Wstecznej Kompatybilności w Xboksie Series X upewnił rzeszę wyczekujących graczy, że mogą liczyć na działanie gier między innymi z Xboksa One na next-genie Amerykanów. Sprzęt zadba nawet o kilka automatycznych ulepszeń, deweloperom zaoferowany został szereg narzędzi, dzięki którym poprawione zostanie działanie i usprawniana jakość poszczególnych tytułów.

The Coalition jest jednym z zespołów, który aktywnie wspiera swoją ostatnią produkcję oferując nową zawartość. Twórcy opracowują także „ulepszenia”, dzięki którym Gears 5 na Xbox Series X będzie szczycił się znakomitą oprawą.

Deweloperzy wzorowo wykorzystali moc Xboksa One X, a wiele na to wskazuje, że będziemy świadkami podobnej sytuacji w przypadku nowej generacji – studio może nawet zadbać o większą liczbę klatek na sekundę w kampanii, dopracowanie stabilności czy też wykorzystanie ray tracingu do upiększenia wrażeń z całej gry.

Pokaz upiększonego Gears 5 powinien odbyć się podczas kolejnej prezentacji Xboksa Series X – gdy Microsoft będzie już prezentował tytuły przygotowane na premierę nowej platformy. Wtedy też będziemy mogli dokładnie sprawdzić efekty prac The Coalition.

Na naszym serwisie przeczytacie także inne informacje o Xboksie:

Źródło: Phil Spencer

Tagi: Gears 5 Microsoft The Coalition