Iza Łęcka Iza Łęcka 27.02.2020 07:35
Xbox Series X
1775V

Xbox Series X zapewni „audio ray tracing”. Microsoft pragnie jak najlepszego zanurzenia w grach

Microsoft już wcześniej potwierdził dopracowanie dźwięku w Xboksie Series X, natomiast obecnie funkcja została opisana przez Jasona Ronalda jako „audio ray tracing”. Gracze mogą oczekiwać przełomowego doświadczenia i zanurzenia się w grach na nowym poziomie.

Microsoft w tym tygodniu przedstawił nowe szczegóły dotyczące Xboksa Series X. Gracze mogą liczyć na dużą moc platformy, ale wiele wskazuje na to, że amerykańska korporacja jeszcze nie odkryła wszystkich kart dotyczących nowości zastosowanych w next-genie.

Larry „Major Nelson” Hryb oraz Jason Ronald spotkali się, by wspólnie porozmawiać na temat nowości przygotowanych przez Microsoft. Dyrektor do spraw zarządzania oprogramowaniem Xboksa opisał nową funkcję przestrzennego dźwięku, która została nazwana „audio ray tracing”:

"Wraz z wprowadzeniem sprzętowego ray tracingu w Xbox Series X, jesteśmy w stanie zaoferować zupełnie nowe scenariusze, czy to mówimy o bardziej realistycznym oświetleniu, lepszych odbiciach, możemy nawet wykorzystać go w takich aspektach jak dźwięk przestrzenny i otrzymać audio ray tracing.”

Microsoft wykorzystując ray tracing planuje nie tylko zaoferować zdumiewającą oprawę w nowych grach, ale i połączyć tę technologię z dźwiękiem, tak by uzyskać efekt jeszcze mocniejszego zanurzenia graczy w rozgrywce. Już wcześniej włodarze korporacji potwierdzili, że zamierzają podczas GDC opowiadać o nowych rozwiązaniach dotyczących dźwięku.

Major Nelson wspomniał także o jeszcze jednej funkcji – Microsoft pozwoli teraz wznawiać rozgrywkę w wielu grach, niezależnie od wydarzenia. Przedstawiciel Microsoftu musiał zresetować konsolę z powodu aktualizacji systemu, ale nawet po pobraniu i zainstalowaniu aktualizacji, mógł wrócić do zabawy. Funkcja pozwoli zapisywać stan rozgrywki w wielu grach jednocześnie.

Sprawdźcie kolejne wiadomości związane z Microsoftem:

Źródło: https://www.vg247.com/2020/02/26/xbox-series-x-spatial-audio-ray-tracing/

Tagi: Microsoft xbox xbox series x