Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.03.2020 11:43
Switch firmware
4168V

Nintendo Switch z nowym firmwarem. Aktualizacja systemowa 9.2.0

Trochę czekaliśmy na najnowszą aktualizację systemową Nintendo Switch. Japońska firma opublikowała ostatnią wersję firmware'u do naszych konsol w grudniu 2019 roku.

Nintendo wydało w nocy nową wersję firmware'u do Switchów. Aktualizacja została opatrzona kodem 9.2.0 i niestety nie przynosi wyraźnych poprawek działania czy nowych funkcji systemu konsoli.

Nintendo ogranicza się w przypadku aktualizacji 9.2.0 do wydania lakonicznej informacji o nowościach zapewnianych przez pobierane pliki. To w zasadzie prawie to samo sformułowanie, którego od lat używa Sony w swoich mniejszych aktualizacjach firmware'u PS4:

"Ogólne poprawki stabilności systemu w celu usprawnienia doświadczenia użytkownika".

Zapewne firmware 9.2.0 został wydany przez Nintendo w celu ukrócenia działań typu homebrew i prób odpalania na Switch pirackiego oprogramowania. Przypominam, że ostatnią aktualizację Switch, która wprowadzała konkretne, nowe funkcje, otrzymaliśmy we wrześniu 2019 roku. Późniejsza, grudniowa aktualizacja w zasadzie nie zapewniła nam żadnych konkretnych poprawek.

Warto również sprawdzić:

Źródło: https://en-americas-support.nintendo.com/app/answers/detail/a_id/22525/kw/nintendo%20switch%20system%20update#v920

Tagi: aktualizacja systemowa firmware Nintendo