Iza Łęcka Iza Łęcka 02.03.2020 08:49
resident evil zombies
2349V

Nowy Resident Evil nadciąga. Capcom szykuje kilka dużych gier

Capcom przygotowuje się do premiery odświeżonego Resident Evil 3, ale w przyszłym roku otrzymamy kolejną grę z serii. Plany twórców sięgają znacznie dalej - szykuje się obfitujący w duże produkcje następny rok.

Świat żyje nadciągającą premierą Resident Evil 3 (2020), jednak Capcom nie zwalnia i prawdopodobnie planuje kolejne posunięcia. AestheticGamer potwierdził na co jeszcze mogą liczyć gracze ze strony japońskich producentów.

Informator zaznaczył, że nadciągające miesiące będą „dość szalone” dla fanów Resident Evil, a Capcom w następnym roku finansowym (od 1 kwietnia 2020 do 31 marca 2021 roku) zamierza wydać aż dwie gry o zombiakach – pierwszą jest oczywiście Resident Evil 3. Druga pozycja zadebiutuje w 2021 roku.

AestheticGamer jest pewny, że nie powstaje odświeżony Resident Evil Code Veronica – gra nie znajduje się nawet w pre-produkcji. Zamiast tego Capcom miał pracować nad odświeżeniem Dino Crisis, jednak prace zostały przerwane, wrzucone do szuflady i w najbliższym czasie nie zanosi się na szybki powrót dinozaurów.

Japoński producent i wydawca gier na następny rok finansowy ma w planach aż cztery duże gry (w tym Resident Evil 3), które mają zapewnić „duże zyski”. W opracowaniu jest także piąta pozycja – jej skala jest „odrobinę mniejsza” od poprzednich tytułów.

Na szczegóły musimy jak zawsze zaczekać, natomiast już wcześniej pojawiły się plotki o nowym Street Fighter 6, kolejnym Dragon's Dogma 2 lub całkowitym odświeżeniu Onimushy. Jeżeli zapewnienia informatora okażą się trafne, spodziewajmy się gorących zapowiedzi w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Sprawdźcie kolejne informacje o serii Resident Evil:

Źródło: https://gamingbolt.com/capcom-to-release-four-big-titles-in-coming-fiscal-years-including-two-resident-evil-games-rumour

Tagi: Capcom plany przeciek resident evil