Iza Łęcka Iza Łęcka 29.02.2020 00:30
Dualshock 5
25073V

PS5 może wyeliminować największy problem pada z PS4. Sony patentuje pomocną przystawkę

PS5 poprzez zastosowane rozwiązania nie powinno mierzyć się z problemami PS4 - najnowszy patent potwierdza przygotowanie technologii, która zainteresuje wielu graczy. Sony może zapewnić bezprzewodowe ładowanie kontrolera DualShock 5.

Mówić, że oczekujemy prezentacji PS5 to jakby nic nie mówić – gracze wyczekują wszelkich oficjalnych informacji dotyczących next-gena Sony. W Sieci jednak wylądował patent, który może zainteresować całą społeczność PlayStation. Japoński producent latem ubiegłego roku złożył do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej patent przedstawiający kontroler ze specjalnym adapterem, a obecnie zostały opublikowane szczegóły.

Pad z PS5 z bezprzewodowym ładowaniem?

Japońska korporacja pracuje najwidoczniej nad rozbudowaną wersją DualShock 4 Back Button Attachment, która mogłaby działać już z kontrolerem do PS5 – udostępnione zdjęcie ma prezentować właśnie DualShocka 5.

Patent przedstawia nie tylko sam kontroler, ale również adapter umożliwiający bezprzewodowe ładowanie:

„Bezprzewodowy adapter do ładowania, który można podłączyć do kontrolera do gier, może być indukcyjnie połączony z bazą ładującą w celu bezprzewodowego ładowania baterii w kontrolerze.”

Sony dalej tłumaczy, że przystawka podobnie jak DualShock 4 Back Button Attachment posiada własne przyciski, które gracze mogą wykorzystywać podczas rozgrywki. Na załączonych materiałach widzimy urządzenie przypominające już wydany sprzęt działający z PS4, a także stację ładującą.

Jak to bywa w przypadku wszelkich patentów, nie mamy pewności, że Sony zamierza wydać podobne urządzenie. Możliwość bezprzewodowego ładowania kontrolera w adapterze oferującym dodatkowe przyciski byłoby jednak niezwykle użyteczną funkcją, z której na pewno skorzystałoby wielu graczy.

PS5 pad patent - ładowanie 2

PS5 pad patent - ładowanie 3

PS5 pad patent - ładowanie 4

Sprawdźcie kolejne wiadomości związane z Sony:

Źródło: https://www.gamesradar.com/ps5-controller-could-feature-wireless-charging-according-to-new-dualshock-patent/

Tagi: dualshock 5 kontroler pad patent PlayStation 5 PS5