Iza Łęcka Iza Łęcka 27.02.2020 11:40
PS5 konsola
14605V

PS5 w abstrakcyjnej cenie? Duńczycy zaszaleli zbierając zamówienia przedpremierowe

Sony nadal nie zaprezentowało PS5, jednak kolejna sieć sklepów nie zamierza czekać na pokaz konsoli i rozpoczyna zbieranie zamówień przedpremierowych na PlayStation 5. Urządzenie zostało wycenione na sporą kwotę.

Sony milczy jak zaklęte wciąż nie przedstawiając nowych szczegółów dotyczących PS5 i nie prezentując wyglądu konsoli, ale planowo sprzęt zadebiutuje na rynku w 2020 roku. Na pokaz urządzenia nie zamierza czekać kolejna sieć sklepów, która dbając o klientów, rozpoczęła zbieranie zamówień przedpremierowych.

Cena PS5 będzie bardzo wysoka?

Już jakiś czas temu informowaliśmy naszych czytelników o trudnościach z podaniem ostatecznej ceny PS5 - ten jeden z najważniejszych aspektów dla wielu graczy jest bowiem uzależniony nie tylko od kosztów produkcji, ale i promocji nowej konsoli. Część analityków określiła już nawet, że PlayStation 5 będzie kosztować około 500 dolarów.

Tymczasem sieć Fotex wrzuciła do swojej oferty PS5. Konsola została wyceniona na 6989 duńskich koron – jest to około 4025 zł. Zgodnie z zapowiedziami, next-geny mają zapewnić wysoką wydajność, co naturalnie przełoży się na cenę sprzętów, jednak raczej nikt nie spodziewa się ceny w granicach 4000 zł. 

Zamówienia przedpremierowe PS5 opiewające na mniej więcej 4000 złotych mogą zaskoczyć wielu graczy. Ta kwota wydaje się jeszcze bardziej nieprawdopodobna, jeżeli wspominamy o wcześniejszych analizach - Sony raczej nie zdecyduje się na wrzucenie aż tak drogiego sprzętu na rynek.

Należy też pamiętać, że producenci konsol mają stać teraz przed trudnym zadaniem spowodowanym przez epidemię koronawirus z Wuhan i według analityków najbliższe dwa miesiące są kluczowe dla Sony i Microsoftu.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://www.gamereactor.fi/uutiset/729283/Jalleenmyyntiketju+hinnoittelee+PS5n+melkein+950+euron+arvoiseksi/

Tagi: cena ps5 playstation 5 ps5 sony