Iza Łęcka Iza Łęcka 26.02.2020 07:36
Uncharted 5
6173V

Uncharted 5 na PS5 jednak od Naughty Dog? Twórcy mogą wrócić do wielkiej serii

Naughty Dog kończy prace nad The Last of Us 2, ale kolejnym przystankiem utalentowanego studia może ponownie być Uncharted. Neil Druckmann nie ukrywa, że jego zespół może powrócić do historii o poszukiwaczach skarbów.

Naughty Dog znajduje się na ostatniej prostej z przygotowaniem The Last of Us: Part II, ale nie będzie dla nikogo wielkim zaskoczeniem, że zespół już planuje lub nawet wykonuje kolejne kroki związane z nowym projektem, który trafi w przyszłości na PS5.

Naughty Dog zapewniło na PS4 ostatnią przygodę Nathana Drake'a, choć nie oznacza to, że Uncharted 5 nie będzie rozwijany przez studio. Podczas ostatniej audycji live-stream, Neil Druckmann wspomniał o decyzjach swojej ekipy – twórcy zdawali sobie doskonale sprawę, że kluczem do sukcesu i zapewnienia najwyższej jakości jest stworzenie czegoś innego, innowacyjnego:

"Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będziemy na szczycie, więc postanowiliśmy zrobić coś innego. Planowaliśmy stworzyć coś innego. I wtedy sprawy toczą się podobnie jak z sequelem: [musieliśmy sobie odpowiedzieć -red.] czy chcemy to zrobić, a mając to szczęście i wolność, którą daje nam Sony, co wybieramy?"

Sony dało twórcom ogromne pole do popisu i swobodę, z której chętnie korzystali. Po Uncharted 4 Naughty Dog zdecydowało się na The Last of Us 2, ale nie oznacza to, że seria o poszukiwaczach skarbów została porzucona już na zawsze:

"Zrobiliśmy Uncharted 4 i od tego czasu nie opracowaliśmy jeszcze kolejnego Unchatred, może pewnego dnia, zobaczymy."

Następnie Nolan North w komiczny sposób dodał: „Porozmawiamy o tym.”

Wypowiedź Druckmanna najpewniej nie pojawia się bez przyczyny. Naughty Dog na pewno rozpoczęło już wstępne prace nad kolejnym projektem i może nawet okazać się nim nowy Uncharted. W swoim czasie pojawiło się sporo plotek, według których Sony oddelegowało do tego IP zespół z San Diego, jednak możemy spekulować, że twórcy otrzymali tylko szansę pracy nad spin-offami, podczas gdy główne historie będą nadal opracowywane przez Naughty Dog? Czas pokaże.

Sony raczej nie zrezygnuje z tak dochodowej i uwielbianej przez graczy marki – Uncharted na pewno powróci na PlayStation 5. Przy jeszcze większej mocy platformy, deweloperzy mogą nam zapewnić wyjątkowo widowiskowe wydarzenia. Nie możemy też zapomnieć o nadciągającej ekranizacji., która tylko może napędzić marketingowy rozgłos wokół całego uniwersum.

Więcej o serii Uncharted i pracy Naughty Dog przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2020/02/naughty_dog_director_leaves_the_door_open_to_making_another_uncharted_game

Tagi: Naughty Dog playstation 5 ps5 sony Uncharted 5