Iza Łęcka Iza Łęcka 20.02.2020 07:31
PlayStation Xbox Logo
1896V

Cena PS5 i Xboksa Series X najważniejsza dla graczy? Ed Boon opublikował wyniki ankiety

Twórca Mortal Kombat już kilkukrotnie wypowiadał się w temacie next-genów, obecnie jednak postanowił zapytać swoją wielką społeczność o najważniejszy aspekt PS5 oraz Xbox Series X. Gry ekskluzywne zebrały najmniej głosów.

Sony i Microsoft nadal nie potwierdziły ceny PS5 i Xbox Series X. Amerykańska korporacja może ujawnić ten szczegół podczas konferencji na tegorocznym E3, ale Japończycy wciąż nie zapowiedzieli wyczekiwanego, pełnego pokazu PlayStation 5.

Ed Boon chętnie komentuje różne plotki dotyczące PS5 i Xbox Series X, natomiast ostatnio deweloper odpowiedzialny za markę Mortal Kombat postanowił stworzyć ankietę. Twórca zapytał sporą społeczność graczy skupioną w ramach swoich mediów społecznościowych o najważniejszy czynnik next-genów – Boon wybrał: cenę, lepszą grafikę, gry ekskluzywne oraz możliwość rozgrywki w produkcje z poprzedniej generacji.

W ankiecie wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy i dla 37,5% najważniejszym czynnikiem jest cena. Gracze mogą obawiać się, że PS5 i Xbox Series X będą drogie, ponieważ oba urządzenia zapewnią mocne podzespoły, a od czasu do czasu pojawiają się kolejne plotki, które mają sugerować problem z dostępnością części, co też może wyraźnie wpłynąć na ten ważny aspekt konsol.

Najmniej głosów (13,2%) zebrały tytuły ekskluzywne, których zapowiedzi są zawsze szeroko komentowane, jednak przynajmniej w przypadku tej grupy 50 tysięcy ankietowanych – nie są tak ważne. Dla respondentów istotniejsza jest Wsteczna Kompatybilność (30%) oraz lepsza grafika (19,2%).

A jak sprawa wygląda u Was?

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/ps5xbox-series-x-price-is-most-important-factor-of/1100-6473907/

Tagi: ed boon Microsoft playstation 5 ps5 sony xbox series x xsx