Iza Łęcka Iza Łęcka 26.02.2020 08:07
Cyberpunk 2077 V CD Projekt RED
1179V

CD Projekt RED i PUBG Corp. również omijają PAX East

Gracze odwiedzający PAX East nie zobaczą materiałów z Cyberpunka 2077 oraz nie zagrają w PlayerUnknown's Battlegrounds. CD Projekt RED i PUBG Corp. to kolejne firmy, które zdecydowały się zrezygnować z wizyty na imprezie w Stanach Zjednoczonych w obawie przed koronawirusem z Wuhan.

Na PAX East nie zobaczymy Sony, a Capcom i Square Enix ograniczyły swoje wystąpienia do minimum, ale to nie koniec zmian w planie imprezy. Przed samym startem wydarzenia także szefowie CD Projekt RED i PUBG Corp. nie chcą narażać swoich pracowników. Deweloperzy obawiają się koronawirusa z Wuhan, dlatego też trzeba było podjąć zdecydowane kroki.

Stephanie Bayer (kierownik działu komunikacji w amerykańskim oddziale CD Projekt RED) potwierdziła, że jej zespół anulował przyjazd na wydarzenie – powodem jest dbałość o bezpieczeństwo pracowników. Bayer z mniejszym zespołem pojawi się na PAX East, ale fani nie mogą liczyć na oficjalne wystąpienia.

Natomiast PUBG Corp. planował przygotować imprezę dla graczy w piątek, jednak wydarzenie zostaje przełożone

„Przekładamy ten plan na nadchodzącą imprezę do momentu, gdy koronawirus będzie kontrolowany i wszystko powróci do normy.”

Wszelkie komunikaty dotyczące modyfikacji w wystąpieniach na ważnych imprezach tylko potwierdzają, jak poważnie deweloperzy i wszelkie studia traktują epidemię koronawirusa. Niestety, pozostaje nam oczekiwać opanowania sytuacji zdrowotnej, żeby wyczekiwani wystawcy mogli przedstawiać swoje gry.

Sprawdźcie kolejne informacje o PAX East:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/cyberpunk-2077-pubg-devs-pull-out-of-pax-east/1100-6474105/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077