Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 23.02.2020 17:19
Burmistrz Bostonu nakłania Sony do pojawienia się na PAX East 2020
895V

Burmistrz Bostonu nakłania Sony do pojawienia się na PAX East 2020

Kilka dni temu Sony ogłosiło, że nie pojawi się na tegorocznej imprezie w Bostonie. Wpierw swoje zasmucenie wyraził organizator PAX East, a teraz robi to sam burmistrz miasta, Marty Walsh.

Kilka dni temu Sony ogłosiło, że w związku z panującym koronawirusem i ryzykiem przez niego niesionym, przedstawiciele korporacji nie pojawią się na imprezie. Wpierw sam organizator wyraził z tego powodu smutek, ale w oficjalnym oświadczeniu wyraził zrozumienie takiej decyzji zapewniając jednocześnie, że zostaną powzięte wszelkie środki ostrożności, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Gdyby tego było mało, do pojawienia się na imprezie nakłania Sony sam burmistrz Bostonu, Marty Walsh. Jak stwierdza, ryzyko zakażenia się wirusem jest bardzo niskie i nikt nie powinien rezygnować ze swoich planów odwiedzenia miasta. Burmistrz wspomniał również o krzywdzących stereotypach jakie tworzyć może podobna postawa i że Sony pojawiając się na imprezie poda dobry przykład.

Obawy te tworzą krzywdzące stereotypy, z którymi walczyły całe generacje Azjatów.

Wywołują w nas najgorsze impulsy - patrzenie na całe grupy ludzi z podejrzliwością. Sprawiają, że zamykamy się na nowe doświadczenia i relacje jakie zapewnić może nasze światowe miasto. W Bostonie dokładamy wszelkich starań w walce z tymi krzywdzącymi i nietrafionymi obawami.

Jako wielka, międzynarodowa firma, macie okazję dania dobrego przykładu. Jako lider w technologii, możecie pokazać, że kierujecie się prawdą, a nie strachem. Jako lider w dziedzinie kultury i gamingu możecie pokazać, że wierzycie w łączenie się ludzi, a nie izolowanie się.

Trzeba przyznać, że słowa padające w liście mają mocny wydźwięk. Niestety, na ten moment informacji o odpowiedzi Sony nie ma. Zdecydowanie dobrze byłoby gdyby więcej informacji na temat głośnych gier firmy ujrzało światło dzienne. Tegoroczne PAX East trwać będzie od 27 lutego do 1 marca.

Warto zerknąć również do naszych pozostałych aktualności:

Źródło: https://www.wcvb.com/article/boston-mayor-marty-walsh-formally-asks-sony-to-reconsider-pulling-out-of-pax-east-gaming-showcase/31057117

Tagi: Boston pax east 2020 sony