PlayStation rezygnuje z pojawienia się na GDC. Sony nie opowie o PS5 na imprezie dla deweloperów

News
2849V
PlayStation rezygnuje z pojawienia się na GDC. Sony nie opowie o PS5 na imprezie dla deweloperów
Wojciech Gruszczyk | 20.02.2020, 22:58

PlayStation nie zorganizuje wystąpienia na E3, nie pokaże The Last of Us 2 na PAX East i nie przyjedzie na GDC. Sony zrezygnowało z kolejnej imprezy – z drugiej przez szalejącą epidemię koronawirusa z Wuhan.

Jesteśmy świadkami zaskakującej sytuacji. Sony zrezygnowało z wystąpienia na trzeciej imprezie – firma nie przyjedzie na E3 2020, nie pojawi się na PAX East i teraz potwierdzono rezygnację z GDC 2020. Sytuacja jest nieoczekiwana, ponieważ Game Developers Conference to wydarzenie dla deweloperów, podczas którego zawsze firmy prezentują nowe technologie – w roku premiery nowej generacji to właśnie GDC jest miejscem, gdzie firmy wspominają o rozwiązaniach zastosowanych w next-genach.

PlayStation nie przyjedzie na GDC

Sony zrezygnowało z kolejnego wydarzenia przez koronawirus z Wuhan. Firma wydała bliźniacze oświadczenie – podobne widzieliśmy w tym tygodniu, gdy korporacja zrezygnowała z przyjazdu na PAX East:

"Podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu naszego udziału w Game Developers Conference ze względu na rosnące obawy związane z COVID-19 (znanym również jako koronawirus). Uznaliśmy to za najlepszą opcję, ponieważ sytuacja związana z wirusem i globalnymi ograniczeniami z podróżowaniem zmienia się z dnia na dzień. Jesteśmy rozczarowani rezygnacją z udziału w konferencji, ale zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników na całym świecie jest dla nas najważniejsze. Cieszymy się na udział w GDC w przyszłości”.

Trudno tak naprawdę powiedzieć, kiedy możemy usłyszeć o PlayStation 5 lub liczyć na pokaz PS5. Sony chce jednak dbać o zdrowie swoich pracowników i korporacja zrezygnowała z pojawienia się na kolejnej imprezie.

W tym samym momencie Facebook (Oculus) potwierdził, że również nie przyjedzie na GDC.

Sprawdźcie kolejne informacje:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-02-20-playstation-and-facebook-cancel-gdc-appearances-citing-coronavirus-concerns

Komentarze (145)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych