Iza Łęcka Iza Łęcka 24.02.2020 11:21
Caliber
897V

Caliber wkracza do Europy. Wargaming zaprasza do gry

Wargaming zaprasza graczy z Europy na sprawdzenie Calibra. Taktyczna gra akcji przygotowana we współpracy z 1C Game Studios zebrała pierwsze pozytywne opinie, więc nadszedł dogodny czas, by kolejni zainteresowani doświadczyli rozgrywki. Grywalna wersja będzie dostępna na IEM Expo w Katowicach.

Caliber to kolejny tytuł rozwijany w modelu biznesowym free-2-play, ale tym razem nie mówimy o męczeniu graczy w pojazdach, a umożliwieniu doświadczenia taktycznej strzelanki. Twórcy testowali pozycję w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw, dzięki czemu propozycję sprawdziło ponad 1 000 000 entuzjastów, którzy rozegrali ponad 53 000 000 walk.

Teraz deweloperzy zapraszają społeczność z Europy do rozgrywki – na początku wystartuje zamknięta beta, do której mogą zapisać się wszyscy gracze na PC. 1C Game Studios i Wargaming przygotowują z tej okazji nową zawartość, kolekcje i historie dla europejskich uczestników:

„Dopilnujemy, aby gracze w Europie dostali tak dużo zawartości jak to tylko możliwe, wliczając w to więcej operatorów z różnych państw, nowe mapy i fabułę, która przyniesie więcej kontekstu do rozgrywki. Dołącz poprzez podanie e-maila na stronie i oczekuj na dalsze kroki – europejskie testy są tuż za rogiem.” – mówi Kirill Stadnik, dyrektor gry Caliber.

Jeśli zamierzacie pojawić się na IEM Expo w Katowicach, to jako jedni z pierwszych przetestujecie Caliber. Gra będzie dostępna od 28 lutego do 1 marca na stoisku Wargamingu. Autorzy zapewnią komputery z trybem kooperacyjnym oraz walki drużyn 4 na 4 operatorów.

“Jesteśmy bardzo wdzięczni za gorące przyjęcie naszego tytułu w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw i mamy nadzieję na wzrost bazy graczy w Europie. Przyjmowanie nowych rekrutów do nadchodzącej zamkniętej bety rozpoczynamy mocnym akcentem – wersją grywalną na IEM Expo w Polsce!” – dodaje Alex Morozov, dyrektor marketingu gry Caliber.

Caliber stawia na pojedynki, w których biorą udział drużyny formowane z czterech operatorów (szturmowiec, wsparcie, medyk i snajper) należących do narodowych sił zbrojnych różnych krajów (np. polski GROM, amerykański Navy SEALs czy niemiecki KSK - Kommando Spezialkräfte). Twórcy stawiają na współpracę i dobre planowanie działań.

Sprawdźcie inne informacje dotyczące Wargamingu: 

Źródło: Wargaming

Tagi: beta caliber IEM Intel Extreme Masters wargaming