Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 11.11.2019 12:34
wot
2039V

Twórca World of Tanks uważa, że tryb Battle Royale to dzieło sztuki

Do World of Tanks najprawdopodobniej zawita na zawsze tryb Battle Royale - przynajmniej tak sugeruje wypowiedź dyrektora generalnego studia Wargaming.net

Trend na tryb Battle Royale nadal jest bardzo silny - może nie aż tak, jak dwa lata temu, ale nadal produkcje tego typu generują ogromne zyski dla twórców. Wszystko to zaczęło się od Playerunknow's Battlegrounds oraz Fortnite'a, którzy narzucili wysokie tempo. Pierwszy tytuł powoli już umiera - rok temu, na serwerach potrafiło być w jednym momencie 2,5mln graczy, obecnie to tylko 300-500 tysięcy.

Jak spostrzega ten tryb Vicotr Kislyi, dyrektor generalny studia Wargaming.net, twórców World of Tanks? Najnowsze wydarzenie w produkcji zostało zatytułowane "Steel Hunter", które przypominało Battle Royale - łupiliśmy zrzuty, ulepszaliśmy nasze czołgi i oczywiście walczyliśmy z przeciwnikami. Podczas wywiadu dla PCGamesInsider, Victor Kislyi, bronił wprowadzenia tego trybu do WoTa, twierdząc, że Battle Royale to dzieło sztuki.

Jestem wielkim fanem kina i uważam, że Battle Royale to dzieło sztuki. Battle Royale to nie tylko PUBG i Fortnite; to niepewność, że ktoś może na ciebie patrzeć z dowolnego miejsca. To ekscytujące, więc dlaczego nie zrobić tego z czołgami? World of Tanks to fenomen kulturowy. Zasługuje na ten tryb. Robimy to od dłuższego czasu - dodając przeróżne tryby i oczywiście Battle Royale. Możemy uczynić to stałą formą zabawy i ją ulepszać. Tak powinny działać te gry; powinna istnieć podstawowa mechanika gry, z której każdy powinien się cieszyć. Wtedy ludzie, którzy chcą się zabawić, mogą grać w te tryby. To nasza praca - wymyślić nowe, kreatywne pomysły, aby sprawić, by kierowanie i zabijanie się w czołgach było przyjemniejsze.

Po tej wypowiedzi dyrektora generalnego studia, możemy się spodziewać, że tryb Battle Royale zawita na zawsze do World of Tanks - może nawet powstanie oddzielna gra, skupiająca się na czołgach i BR? 

Warto zajrzeć na:

Źródło: wccftech.com

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software Microsoft Game Studios Wargaming.net World of Tanks