Iza Łęcka Iza Łęcka 17.02.2020 11:10
StarCraft Ghost
1080V

StarCraft Ghost powrócił z zaświatów. Gameplay ze skasowanej gry Blizzarda

StarCraft Ghost już kilka lat temu trafił do kosza, chociaż najnowszy gameplay potwierdza, że prace nad tytułem znajdowały się w zaawansowanej fazie. W Sieci zawitał materiał prezentujący dłuższy fragment rozgrywki.

StarCraft Ghost jest uważany za jedną z porażek Blizzarda. Firma ujawniła grę w 2002 roku, by następnie kilkukrotnie przekładać datę premiery, zmienić dewelopera, a w końcu zaprzestać informowania o pracach nad produkcją. Dopiero w 2014 roku potwierdzono oficjalne anulowanie tworzenia gry, jednak ktoś przypomniał sobie o tytule.

Najnowszy gameplay pokazuje wiele różnych aspektów pozycji – widzimy tutaj strzelanie, zbieranie surowców, sprawdzanie informacji w terminalu czy też eksplorację kolejnych pomieszczeń. Rozgrywka prezentuje się całkiem nieźle jak na swoje lata, a trzeba podkreślić, że nie mamy przed sobą finalnego kodu gry. Produkcja najpewniej prezentowałaby się w dniu premiery jeszcze lepiej.

Choć StarCraft Ghost nigdy nie otrzymał swojej szansy i trafił do kosza, historia terrańskiej agentki mogła niezwykle interesująco rozbudować uniwersum StarCrafta. Nova miała przedstawić IP z nieco odmiennego ujęcia, bazując na kontynuacji wydarzeń ze StarCraft: Brood War.

Na naszym serwisie możecie również sprawdzić inne wiadomości dotyczące Blizzarda:

Źródło: https://www.engadget.com/2020/02/16/starcraft-ghost-playable-leak/

Tagi: Blizzard gameplay StarCraft StarCraft Ghost wyciek