Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2020 15:06
GeForce Now
1669V

Activision Blizzard usuwa swoje gry z GeForce Now. Na tydzień po premierze

GeForce Now zbiera pierwsze pochwały, ale najwidoczniej działania firmy nie podobają się niektórym wydawcom. Activision Blizzard postanowił usunąć wszystkie swoje gry z biblioteki usługi.

Premiera GeForce Now odbyła się w ubiegłym tygodniu i pierwsze opinie dotyczące usługi są bardzo pozytywne. NVIDIA nie męczy graczy dodatkowymi opłatami i pozwala nawet za darmo sprawdzać szeroki katalog gier.

Pomimo dobrych opinii, Activision Blizzard zdecydował się na usunięcie swojego całego katalogu gier z GeForce Now – w tym World of Warcraft, Overwatch oraz serii Call of Duty. Firma wydała krótki komunikat, który tak naprawdę nie tłumaczy, dlaczego tytuły zostały usunięte. NVIDIA ma jednak nadzieję, że w przyszłości będzie mogła pracować z wydawcą nad ponownym dodaniu produkcji do katalogu.

Nie znamy oficjalnego powodu, dlaczego Activision Blizzard postanowiło tak zareagować, ale nie brakuje głosów, według których firma chce zarabiać na swoich produkcjach – jak wiadomo GeForce Now pozwala na włączanie wcześniej kupionych tytułów. Drugą opcją może być postawienie na własną streamingową usługę, jednak aktualnie nie otrzymaliśmy oficjalnych sygnałów, według których korporacja chce pracować nad takim projektem.

Są to wyłącznie domysły, ale w niedalekiej przyszłości Activision Blizzard powinno skomentować decyzję. GeForce Now nadal oferuje wsparcie ponad 1000 produkcji i na liście pojawiają się gry takich wydawców jak Ubisoft, Bethesda, 2K Games, Koch/Deep Silver czy też Paradox Interactive.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-02-12-activision-blizzard-pulls-all-games-from-geforce-now-a-week-after-launch

Tagi: Activision Activision Blizzard blizzard GeForce Now nvidia