Iza Łęcka Iza Łęcka 07.02.2020 07:01
Crash
1915V

Activision stawia na remastery w 2020 roku. Gigantyczny sukces finansowy wydawcy

Gry wydawane przez Activision cieszą się ogromną popularnością, co tylko przekłada się na niesamowite wyniki finansowe. W najbliższym czasie wydawca stawia na odświeżone wersje swoich znanych IP.

Activision przedstawiło wyniki finansowe za ostatni kwartał (1 października do 31 grudnia 2019 roku) nie szczędząc dobrych wiadomości. Wydawca podkreśla, że uzyskane rezultaty są „lepsze od oczekiwanych” - a to za sprawą chociażby takich IP jak Call of Duty, World of Warcraft oraz Overwatch. Dyrektor generalny zaznaczył:

"Nasze wyniki za czwarty kwartał przekroczyły nasze wcześniejsze prognozy dotyczące zarówno przychodów, jak i zysku. (…) Dzięki silnemu nastawieniu na treści w ramach naszych franczyz i dynamicznemu rozwojowi w dziedzinie telefonii komórkowej, esportu i reklamy, mamy nadzieję, że w 2020 roku i w kolejnych latach będziemy nadal zachwycać naszych graczy, kibiców i akcjonariuszy."

Na niezwykle dobre wyniki swój niebagatelny wpływ miała marka Call of Duty - najnowsza odsłona Call of Duty: Modern Warfare cieszyła się 10% wzrostem zainteresowania względem wcześniejszej odsłony (zarówno konsole, jak i PC), jednak to Call of Duty Mobile podbiło serca graczy: przekroczono 150 milionów instalacji na urządzeniach mobilnych. W 2019 roku to Call of Duty wygenerowało największą sprzedaż niż jakakolwiek franczyza wśród wersji gier na konsole – w ciągu ostatnich 11 lat udało się to dokonać aż 10 razy.

Również IP Blizzarda mogą pochwalić się zwiększoną popularnością wśród graczy - World of Warcraft zakończył rok z ponad dwukrotnie większą aktywną społecznością w porównaniu do pierwszej połowy roku. Overwatch po premierze na Nintendo Switcha przekroczył 50 milionów graczy.

Activision stawia na remastery

W trakcie telekonferencji dla inwestorów i analityków, dyrektor finansowy Activision Dennis Durkin podkreślił dobre wiadomości dla miłośników starszych franczyz należących do wydawcy. Według Durkina w nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się remasterów i „odświeżonych doświadczeń”:

"Ponadto, nasze jednostki biznesowe będą nadal korzystać z naszego portfolio ukochanych IP, aby dostarczyć naszym graczom kilka zremasterowanych i odświeżonych doświadczeń w 2020 roku, które będziemy ogłaszać bliżej premier."

Na przestrzeni ostatnich lat wydawca dostarczył na rynek kilka remasterów i remake'ów, które szczególnie docenili gracze: trylogię Crash Bandicoot N. Sane, Crash Team Racing Nitro-Fueled czy chociażby Spyro Reignited Trilogy.

Jak na razie musimy poczekać na oficjalne zapowiedzi, jednak w swoim katalogu Activison ma kilka kluczowych tytułów, na których odświeżenie na pewno czeka wielu graczy. Skoro więc zainteresowanie jest spore, a wcześniejsze powroty na rynek były udane, takie podejście wydaje się uzasadnione.

Activision wyniki do 31 grudnia 2019

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://twinfinite.net/2020/02/activision-remasters-2020/

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward wyniki finansowe