Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.02.2020 20:24
Wiedźmin 3 Dziki Gon wyniki
1992V

Wiedźmin 3: Dziki Gon osiągnął 554% wzrost sprzedaży. Pomógł serial platformy Netflix

CD Projekt RED pod koniec 2019 roku mógł cieszyć się wyśmienitym zainteresowaniem Wiedźminem 3: Dziki Gon na terenie Stanów Zjednoczonych. Jednym z pozytywnych czynników zachęcających do sięgnięcia po historię Geralta był serial platformy Netflix.

Już kilkukrotnie pisaliśmy na portalu o „efekcie Wiedźmina od Netflix”. Serial pomógł zanotować rekordowe zainteresowanie Wiedźminowi 3: Dziki Gon na Steam, poprawił wynik na PlayStation Store, a nawet sprawił, że książki Andrzeja Sapkowskiego powróciły na pierwsze miejsce w wśród rankingów sprzedaży.

Teraz NPD postanowiło dokładnie przyjrzeć się wynikom Wiedźmina 3: Dziki Gon – tytuł cieszył się pod koniec 2019 roku wyjątkowym zainteresowaniem na terenie USA. Gra w grudniu zanotowała 554% wzrost sprzedaży względem tego samego okresu poprzedniego roku. Nawet książki odnotowały wyjątkowy czas (+562%), więc możemy śmiało powiedzieć – serial platformy Netflix wykonał swoje zadanie.

Sartori Bernbeck z NPD podkreśla jeszcze jedną ważną rzecz – pod koniec 2019 roku na rynku zadebiutował Wiedźmin 3: Dziki Gon na Nintendo Switcha. Nawet sama premiera gry na konsolę Nintendo mogła sprawić, że gracze chętniej sięgali po Wiedźmina, jednak trudno nie docenić wyników wygenerowanych dzięki serialowi.

„Wiedźmin 3: Dziki Gon został przeniesiony na konsolę Nintendo Switch w październiku 2019, tuż przed premierą serialu Netflix. Te połączone czynniki spowodowały silny wzrost sprzedaży gry w IV kwartale 2019 r. Sprzedaż fizyczna produkcji w Stanach Zjednoczonych w grudniu była o 554% wyższa niż w grudniu 2018 roku. Wynik był lepszy o 63% nawet po wykluczeniu platformy Nintendo Switch.”

Trzeba oczywiście zaznaczyć, że jedno nie wyklucza drugiego – gracze mogli chętniej sięgać po Wiedźmina dzięki serialowi i wybrali najnowszą wersję (Switch). Sytuacja jest naprawdę interesująca i pokazuje, że choć obie historie (gra i serial) nie są ze sobą bezpośrednio połączone, to jednak CD Projekt RED może korzystać z kolejnych sezonów przygotowanych przez Netflix.

Sprawdźcie inne informacje o Wiedźminie i Sapkowskim:

Źródło: https://venturebeat.com/2020/02/13/witcher-netflix-game-sales/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon