Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.02.2020 16:02
Spider-Man
1051V

Disney chce wrócić do gier. Sukces Spider-Mana i Star Wars Jedi: Fallen Order przekonał korporację

Disney już kilkukrotnie próbował stworzyć wielkie produkcje, jednak za każdym razem wewnętrzne studia korporacji zaliczały kolejne porażki. Firma jednak dostrzega sukcesy Spider-Mana oraz Star Wars Jedi: Fallen Order i chce zaprosić deweloperów do współpracy.

Disney posiada w swoim katalogu wiele wyjątkowych IP, jednak korporacja kilkukrotnie próbowała rozwijać gry na własną rękę i za każdym razem wyniki nie prezentowały oczekiwanego rezultatu. To właśnie z tego powodu Electronic Arts otrzymało wyłączność na rozwijanie tytułów w uniwersum Gwiezdnych wojen – EA płaci, rozwija i wydaje, a Disney zbiera odpowiedni procent.

Sprawę rozwijania gier przez korporację poruszył Sean Shoptaw, który podczas DICE Summit 2020 podkreślił, że główne założenia korporacji nie zostały zmienione – Disney nadal skupia się wyłącznie na licencjonowaniu własnych IP.

Starszy wiceprezes spółki ds. gier i doświadczeń interaktywnych zaznaczył jednocześnie, że sukcesy Spider-Mana od Insomniac Games i Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn Entertainment przekonały Disney do większej współpracy z deweloperami.

Shoptaw podczas dyskusji z deweloperami podkreślił, że zewnętrzne zespoły otrzymają swobodę podczas opracowywania projektów, tak by studia mogły wykorzystać własną kreatywność. Disney chętnie podzieli się IP – jedynie studia mają zająć się ponownym wyobrażeniem światów. Taką sytuację widzimy zdaniem firmy właśnie we wspomnianych projektach.

Disney zaprasza twórców do współpracy - zainteresowani otrzymają w swoje łapy IP i będą mogli stworzyć wyjątkowe tytuły. Słowa oczywiście padają w odpowiednim miejscu i są raczej skierowane do największych graczy na rynku, ale jak widać dwa sukcesy zachęciły Disney do współpracy z deweloperami.

Sprawdźcie kolejne informacje o korporacji Disney:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-02-13-disney-wants-developers-to-reimagine-its-ip-for-video-games

Tagi: dice summit 2020 disney spider-man Star Wars Jedi: Fallen Order