Iza Łęcka Iza Łęcka 12.02.2020 09:41
Alien
755V

Alien mógł otrzymać 2 gry. Znamy szczegóły projektów zabitych przez Disney po przejęciu 20th Century Fox

Uniwersum Obcego mogło zostać rozbudowane o dwa duże projekty. Boss Key Productions i 3D Realms opracowywały produkcje z serii Alien, które mogły osiągnąć sukces – po przejęciu 20th Century Fox, Disney jednak nie zdecydował się na rozwijanie IP.

Disney przejmując 20th Century Fox uzyskał dostęp nie tylko do wytwórni filmowej, ale również wszystkich innych projektów opracowywanych we współpracy z zewnętrznymi zespołami. Korporacja Myszki Miki posiada wyłączność na wszystkie IP – niestety, inwestowanie w gry i rozwijanie wszelkich produkcji nie mieści się w planach giganta.

20th Century Fox chciał opracować przynajmniej kilka dużych tytułów AAA – pierwszy zdradził Cliff Bleszinski. Twórca nieudanego LawBreakers rozmawiał z FOX-em o przygotowaniu shootera:

Realizacja tytułu nie doszła do skutku za sprawą transakcji, w której Disney kupił 20th Century Fox. Z podobną sytuacją spotkało się 3D Realms – Frederik Schreiber nie omieszkał jednak zdradzić dodatkowych szczegółów. Ich Aliens: Hadleys Hope było pierwszoosobową strzelanką PVE z mocną fabułą nastawioną na rozgrywkę sieciową. Projekt miał być rozwijany przez Slipgate Ironworks i 3D Realms, a w pierwotnej koncepcji mieliśmy otrzymać grę z zawartością na „długie lata”.

Gra wymagałaby współpracy graczy, którzy mogliby się wcielić w marines lub kolonistów. Zadaniem drużyny byłoby wyeliminowanie wszystkich ksenomorfów oraz samej królowej – każdy poziom byłby wymagającym doświadczeniem, a podczas misji niezbędne byłoby skorzystanie z różnych taktyk. Autorzy planowali także misje poboczne pokroju polowania na jaja obcych.

Niestety, również i ta produkcja nie zostanie zrealizowana, ponieważ Disney nie jest zainteresowany inwestowaniem w branżę gier. Korporacja chce wyłącznie wynajmować IP – podobnie jak robi to w przypadku uniwersum Star Wars.

Jesteście zainteresowani tematem Obcego? Sprawdźcie te informacje:

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/3d-realms-was-also-in-talks-with-fox-for-an-aliens-fps-game-called-aliens-hadleys-hope/

Tagi: 3D Realms alien boss key productions Cliff Bleszinski Frederik Schreiber