Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2020 17:00
Dreams PS4
3628V

Dreams z pierwszym 10/10. „Jedna z najlepszych” gier na PS4? Magnum Opus od Media Molecule

Dreams jest już dostępne na PS4 i pierwsze opinie dotyczące edytora są wyjątkowo pozytywne. Gra zebrała już pierwszą ocenę 10 na 10 i według dziennikarzy – jest to jedna z najlepszych propozycji na PlayStation 4.

Media Molecule przez całą generację opracowywało Dreams, ale wiele na to wskazuje, że było warto. Produkcja doczekała się pierwszej recenzji, która zwiastuje niemal kompletny edytor oferujący gigantyczne możliwości.

Trzeba na pewno zaznaczyć jedno – tekst powstał na podstawie 50 godzin tworzenia projektów w Dreams. Dziennikarz sprawdzał grę podczas Wczesnego Dostępu, miał okazję zbudować wiele światów, a dodatkowo otrzymał dostęp do pełnej wersji, z której również wyciągnął swoje wnioski.

Zdaniem Pushsquare, Dreams to jedna z najlepszych gier na PlayStation 4, która jest jednocześnie wybitnym dziełem Media Molecule. Deweloperom udało się stworzyć coś więcej niż zwykły tytuł, ponieważ narzędzia pozwalają na wykreowanie niemal wszystkiego – od animacji, filmów, rzeźb, obrazów, muzyki, po pełnoprawne produkcje.

Dreams to więcej niż gra

„Opisując to jako grę, niemalże umniejsza to, co zostało tu osiągnięte; Dreams to o wiele więcej niż tylko to.”

Trzeba oczywiście pamiętać, że Dreams wymaga czasu. Jest to podobno ciekawe doświadczenie, którego gracz musi się uczyć, ponieważ choć wszystko zostało dobrze zaprezentowane, to jednak poznanie wszystkich elementów trwa. Dziennikarz wspomina o drobnych problemach z kontrolą oraz w niektórych miejscach śmiałkowie natrafią na menu obładowane opcjami, ale mimo to złożoność projektu jest wyjątkowa.

Dreams to „niezwykle potężne narzędzie, za pomocą którego można zrobić praktycznie wszystko” - nie będzie to propozycja dla każdego, ale wiele na to wskazuje, że wielu graczy odnajdzie tutaj przyjemność na długie lata.

Słowa Pushsquare w zasadzie potwierdzają to co widzieliśmy już podczas Wczesnego Dostępu – nawet fani mając w łapach podstawowe narzędzia potrafili wykreować wyjątkowe projekty... A możemy mieć pewność, że to dopiero początek.

Zdaję sobie też sprawę, że nie wszyscy będą tak zachwyceni Dreams, ale mam wrażenie, że Media Molecule stworzyło giganta, który z każdym kolejnym miesiącem będzie jeszcze większy. 

Nasza recenzja Dreams pojawi się na portalu wkrótce.

Dreams - recenzje

  • PushSquare - 10/10
  • Official PlayStation Magazine: 10/10
  • GameInformer - 9.5/10
  • EveryEye - 9/10

[Aktualizacja #1]: Pojawiły się kolejne recenzje.

Sprawdźcie kolejne informacje dotyczące PS4:

Źródło: http://www.pushsquare.com/reviews/ps4/dreams

Tagi: Dreams Media Molecule Sony Interactive Entertainment