Jak pożyczać gry na PS4? Shuhei Yoshida i Adam Boyes przypominają wyjątkowy materiał

News
2927V
Jak pożyczać gry na PS4? Shuhei Yoshida i Adam Boyes przypominają wyjątkowy materiał
Wojciech Gruszczyk | 11.02.2020, 16:57

W czerwcu 2013 roku Sony opublikowało materiał prezentujący, jak można pożyczać gry na PS4 – film został opublikowany z powodu zaskakujących decyzji Microsoftu. Po latach Shuhei Yoshida i Adam Boyes przypomnieli światu o tej sytuacji.

Na E3 2013 zobaczyliśmy Xboksa One oraz PlayStation 4. Microsoft podczas pokazu swojej konsoli zaprezentował idiotyczny pomysł dotyczący pożyczania fizycznych gier - „proces” mógł zostać dokonany tylko w momencie, gdy posiadaliśmy kumpla na liście znajomych przez co najmniej 30 dni, a każda gra mogła zostać pożyczona tylko raz. Pożyczanie gier miało być nawet na początku generacji zablokowane – korporacja chciała udostępnić tę opcję po pewnym czasie.

Microsoft szybko zrezygnował z tych planów i jeszcze podczas trwania E3 zapowiedział wielkie zmiany. Trudno jednak nie sądzić, że ta wpadka marketingowa była jednym z powodów, przez który amerykańska korporacja musiała radzić sobie z problematycznym startem generacji.

Jak pożyczać gry na PS4?

Sony zdecydowało się w świetny sposób „skontrować” Microsoft za pomocą materiału, który pokazywał, jak można pożyczać gry na PlayStation 4. Była to oczywiście standardowa praktyka, jednak opublikowany film został na zawsze zapamiętany przez fanów obu korporacji.

Głównymi bohaterami filmu byli Shuhei Yoshida i Adam Boyes , którzy spotkali się podczas DICE 2020 i postanowili przypomnieć światu o wspomnianym materiale.

Sytuacja ma jednak drugie dno – zwróćcie uwagę, jak daleką drogę przeszedł Microsoft od momentu, gdy za stery marki wskoczył Phil Spencer. Firma w międzyczasie udostępniła możliwość dzielenia się cyfrówkami z rodziną, uruchomiła Xbox Game Pass oraz znacząco powiększyła swoje wewnętrzne struktury.

Dla przypomnienia, sprawdźcie kultowy film:

Sprawdźcie inne wiadomości dotyczące PS4:

Źródło: Shuhei Yoshida

Komentarze (139)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper