Iza Łęcka Iza Łęcka 11.02.2020 10:51
Batman Arkham
1881V

Twórcy Batman Arkham stawiają na najwyższą jakość. Gra na PS5 i Xbox Series X ma osiągnąć 90+ na Metacritic

Rocksteady Studios od wielu miesięcy pracuje nad tajnym projektem, który jednak wciąż nie został zaprezentowany. Nie ulega wątpliwości, że twórcy rozwijają grę dla PS5 i Xbox Series X, która jak się okazuje ma prezentować najwyższą jakość. Studio celuje w oceny sięgające ponad 90%.

Rocksteady Studios zostało założone w 2004 roku, w trakcie swojej działalności proponując graczom takie tytuły jak: Urban Chaos: Riot Response (2006), Batman: Arkham Asylum (2009), Batman: Arkham City (2011), Batman: Arkham Knight (2015) oraz Batman: Arkham VR (2016). Od lat pojawiają się plotki dotyczące nowej gry studia, którą prawdopodobnie jest projekt związany z serią Arkham.

Informacje udostępniane przez studio w ogłoszeniach o prace potwierdzają rozwój gry na nową generację – deweloperzy szukają między innymi głównego animatora technologii. Szczegóły rekrutacji zdradzają intrygującą informację:

„Poszukujemy wyjątkowo utalentowanego Głównego Animatora Technologicznego, który jest gotów na wyzwanie poprowadzenia zespołu Animatorów Technologicznych w naszym kolejnym tytule, który ma osiągnąć średnią 90+ na Metacritic dla platform nowej generacji.”

Oceny na poziomie 90+ zbierają tylko najlepsze gry w roku, które mają okazję zaprezentować coś więcej niż oklepane standardy. Dla Rocksteady Studios nie będzie to pierwszyzną, gdyż zespół już wcześniej potrafił osiągnąć tę jakość – Batman: Arkham Asylum zdobył średnią na poziomie 91-92%, a Batman: Arkham City poprawił ten wynik osiągając 91-96% (nie licząc wersji na Wii U: 85%).

Nadal nie wiemy, jaką produkcję przygotowuje Rocksteady Studios, ale w obliczu premiery nowych konsol możemy się spodziewać, że ujawnienie wciąż jeszcze tajnego projektu wydaje się pewne.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://segmentnext.com/2020/02/11/rocksteadys-next-gen-title-aiming-90-metacritic/

Tagi: batman batman arkham MetaCritic Rocksteady Studios