Iza Łęcka Iza Łęcka 05.02.2020 09:11
Batman  Arkham Nowa Gra
1758V

Nowy Batman: Arkham to „lekki reboot”. Twórcy mają budować DC Game Universe

Jeszcze w tym roku ma odbyć się premiera nowej gry Warner Bros. Montreal. Twórcy z Kanady opublikowali kilka zajawek sugerujących prace nad nowym Batmanem, jednak wciąż nie zobaczyliśmy pełnej prezentacji gry. Zgodnie z najnowszymi przeciekami – zespół szykuje się do pokazu „lekkiego rebootu” całego Batman: Arkham.

Za sprawą Rocksteady Studios oraz Warner Bros. Montreal powstały cztery gry z serii Batman: Arkham, jednak seria jaką znamy nie będzie kontynuowana. Jak podaje redakcja TheGWW, która powołuje się na własnych informatorów, twórcy zdecydowali się na „lekki reboot”, a premiera pierwszej produkcji odbędzie się jesienią.

Dziennikarze potwierdzają, że na The Game Awards 2016 miała odbyć się prezentacja kontynuacji Batman Arkham Knight, której bohaterem miał zostać Damian Wayne – syn Bruce'a. Projekt został anulowany przed samym pokazem, a następnie Warner Bros. Montreal przeszło duże zmiany w kierownictwie i rozpoczęto poszukiwanie skutecznego rozwiązania – wtedy zdecydowano się na nowy początek.

Jesienią prawdopodobnie ma odbyć się premiera nowego Batmana. Gra będzie początkiem projektu DC Game Universe, który w przyszłym roku zostanie rozbudowany o drugą produkcję – będzie to next-genowa gra od Rocksteady Studios. Zgodnie z plotkami, twórcy mają także pracować nad historią Supermana (na nową generację), ale to nie Rocksteady rozwija produkcję. Wszystkie tytuły zgodnie z założeniami mają być ze sobą połączone.

Nowy Batman: Arkham pozwoli na wcielenie się we współpracowników Batmana, w tytule pojawi się organizacja Court of Owls, a gracze będą mogli sprawdzić historię w kooperacji.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://thegww.com/exclusive-new-batman-game-a-reboot-coming-fall-2020/

Tagi: batman batman arkham rocksteady studios warner bros. montreal