Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.02.2020 18:58
Xbox Series X konsola
1887V

Xbox Series X już ulepsza gry z Xboksa One. Microsoft zaoferuje dostęp do ogromnego katalogu produkcji

Microsoft nie zamierza dzielić graczy i wszyscy posiadacze Xbox Series X otrzymają dostęp do swoich gier z Xboksa One, szeregu produkcji z Xboksa 360 oraz pierwszego Xboksa. W sprawie Wstecznej Kompatybilności wypowiedział się Phil Spencer, który już teraz może korzystać z next-gena jako głównej platformy.

Phil Spencer już w ubiegłym roku potwierdził, że Xbox Series X wylądował u niego w domu i jest to aktualnie jego główna platforma. Szef marki Xbox podczas ostatniego wywiadu podkreślił, że cały czas korzysta ze sprzętu, którego możliwości nawet teraz brzmią imponująco.

Xbox Series X podobnie jak Xbox One X otrzyma technologię, która ulepsza gry bez pracy deweloperów – twórcy mogą wydać specjalne łatki, ale nie jest to potrzebne, bo sama konsola potrafi między innymi upłynnić rozgrywkę. Teraz – na dobre +/- 9 miesięcy przed premierą – Xbox Series X już potrafi ulepszać gry i Spencer podkreślił, że jego zespół „wykonał niesamowitą pracę”, by oferować tę funkcję na wiele miesięcy przed debiutem.

Urządzenie jest oczywiście „trochę szybsze” od Xboksa One względem interfejsu użytkownika, jednak to oczywiście początek podróży, ponieważ akurat takie elementy jak dashboard będą na pewno dopracowywane do samej premiery.

Spencer ostatecznie wyjaśnił także sytuację Wstecznej Kompatybilności – Xbox Series X od premiery będzie oferował gry wszystkie z Xboksa One oraz wszystkie produkcje dostępne w usłudze (Wsteczna) z Xboksa 360 i pierwszego Xboksa (na Xboksie One). Teraz odbywają się testy, by mieć pewność, że produkcje będą oferować odpowiednią jakość.

Jak wiadomo Microsoft pozwala na obserwowanie różnych profili, więc jeśli macie na liście Phila Spencera, to możecie patrzeć, na to jakie gry włącza na Xbox Series X – szef marki Xbox zajmuje się teraz „sprawdzeniem” tytułów:

„Sprawdzam. Funkcja jest w fazie aktywnego rozwoju, czasami się restartuje. Nie wszystkie aktualny gry są w pełni kompatybilne. Pracujemy nad naszą listą zatwierdzonych gier. Widzisz, w co gram? Jest mnóstwo produkcji, które działają.”

Jeśli natraficie na Spencera w sieciowej rozgrywce, a jego konsola zostanie szybciej „wczytana”, to znaczy, że akurat sprawdza opcję na Xbox Series X.

Sprawdźcie inne informacje związane z konsolą Microsoftu:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/phil-spencer-talks-xbox-series-x-backwards-compati/1100-6473541/

Tagi: phil spencer wsteczna kompatybilność xbox xbox 360 xbox one xbox series x