Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.02.2020 15:49
Xbox Series X
2103V

Xbox Series X nie otrzyma od początku gier ekskluzywnych, bo Microsoft stawia na graczy

Pod koniec roku na rynku zadebiutuje nowa konsola Microsoftu, która jednak przez najbliższy rok lub nawet dwa nie będzie otrzymywać gier na wyłączność. Kontrowersyjną decyzję wyjaśnia Phil Spencer, dla którego gracze są ważniejsi niż sprzęt.

Xbox Series X otrzyma pełne wsparcie Wstecznej Kompatybilności, dzięki której gracze będą mogli włączać na next-genie między innymi wszystkie gry z Xboksa One oraz jednocześnie skorzystają z kontrolerów przygotowanych dla wciąż aktualnej generacji.

Ta decyzja jest oczywiście chwalona przez graczy, jednak wielu nie potrafi zrozumieć, dlaczego Amerykanie zdecydowali się na nietypową decyzję i przez następne miesiące wszystkie tytuły Xbox Game Studios będą debiutować na dwóch generacjach i PC. Część klientów obawia się, że szczególnie problematyczny okażę się pierwszy Xbox One, który wpłynie na rozwój przyszłych tytułów.

Sytuację skomentował Phil Spencer, który zaznaczył, że jesteśmy teraz świadkami zmian zapoczątkowanych w 2016 roku. Gdy Microsoft otworzył się na rynek PC – już wtedy najważniejsze nie były urządzenia, a korporacja z Redmond postawiła na graczy.

„ I myślę, że naszym zadaniem jest stworzenie najszerszej platformy dla graczy, aby mogli oni znaleźć największy zestaw gier, w które mogliby grać, by otrzymali oni świetne produkcje, w które chcą grać samodzielnie lub z przyjaciółmi.”

Xbox stawia na graczy. Gry ekskluzywne? Kiedyś na pewno...

Dla Microsoftu najważniejsi są gracze, którzy nie muszą od razu rzucać się na Xboksa Series X. Wszystko w tym wypadku zależy od oczekiwań – wystarczą Wam podstawowe wrażenia, możecie bawić się na aktualnej generacji, a liczycie na najlepszą jakość, to sięgniecie po nowy sprzęt.

W tę ideę są również wpisane usługi, ponieważ nie każdy chce postawić w domu konsolę lub gamingowego PC-ta, więc oni mają korzystać z Project xCloud i dzięki chmurze otrzymają wyjątkowe doświadczenie. Spencer zdaje sobie również sprawę, że nie każdy gracz może wydawać 60 dolarów na wszystkie nowości, więc dla nich powstał Xbox Game Pass. Phil przedstawił „ewolucję modelu biznesowego”, który pozwala graczom tworzyć zestaw tytułów do zabawy.

Xbox Series X powstaje dla graczy, którzy liczą na najlepszą jakość rozgrywki na telewizorze – bez kompromisów. Microsoft zapewni także „unikalne funkcje”, które otrzymamy wyłącznie na tej platformie i to między innymi one wyróżnią rozgrywkę na next-genie. Jednocześnie Microsoft stawiając na graczy (nie sprzęt!) patrzy także w stronę deweloperów, którzy chcą oferować swoje tytuły jak największej liczbie zainteresowanych.

Jak widać – Microsoft stawia na graczy i chce każdemu zapewnić świetną zabawę. Jakość doświadczenia będzie różna, na nowej generacji pojawią się nowe funkcje, ale przynajmniej aktualnie zespoły Xbox Game Studios będą tworzyć na dwie generacje i PC.

Sprawdźcie inne informacje związane z konsolą Microsoftu:

Źródło: https://www.vg247.com/2020/02/10/xbox-series-x-esclusives-phil-spencer/

Tagi: gry ekskluzywne Microsoft Phil Spencer xbox xbox one xbox series x