Microsoft nie będzie rywalizować z Sony i Nintendo. Phil Spencer szykuje się do walki z Amazonem i Google

News
6238V
Microsoft nie będzie rywalizować z Sony i Nintendo. Phil Spencer szykuje się do walki z Amazonem i Google
Wojciech Gruszczyk | 08.02.2020, 00:00

Szef marki Xbox nie uważa Sony oraz Nintendo za firmy, które w przyszłości będą mogły konkurować z Microsoftem. Choć Phil Spencer podkreśla, że ma duży szacunek dla obu korporacji, to znacznie bardziej obawia się Amazonu i Google.

Microsoft szykuje się do premiery Xbox Series X, ale nie możemy zapomnieć, że korporacja wciąż rozwija Project xCloud. To właśnie z powodu nowej usługi i zmieniających się trendów, Phil Spencer nie uważa Sony oraz Nintendo za swoich głównych rywali – konkurencją dla korporacji z Redmond w przyszłości będzie Amazon i Google.

„Gdy mówimy o Nintendo i Sony, mamy do nich ogromny szacunek, ale dostrzegamy Amazon i Google jako naszych głównych konkurentów w przyszłości. To nie jest oznaką braku szacunku wobec Nintendo i Sony, ale tradycyjne firmy w branży gier nie są przez nas brane pod uwagę. Myślę, że mogłyby spróbować odtworzyć Azurę, ale my zainwestowaliśmy dziesiątki miliardów dolarów w chmurę na przestrzeni lat.”

Przedstawiciel Microsoftu już wcześniej podkreślił, że dla niego nie jest ważne ile sprzeda się konsol nowej lub aktualnej generacji – najważniejsze jest zaangażowanie użytkowników, którzy mogą czerpać z propozycji firmy na różnych sprzętach.

Spencer zaznaczył, że nie zamierza brać udziału w wojnie z Sony i Nintendo, gdy Amazon i Google będą w tym czasie koncentrować się na tym, jak dotrzeć do 7 miliardów graczy na całym świecie.

Sprawdźcie inne informacje związane z konsolą Microsoftu:

Źródło: https://www.theverge.com/2020/2/5/21123956/microsoft-xbox-competitors-phil-spencer-cloud-gaming-amazon-google

Komentarze (164)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper