Iza Łęcka Iza Łęcka 10.02.2020 09:34
Phil Spencer Japonia
853V

Xbox nie rezygnuje z Japonii. Phil Spencer chce ekskluzywnych gier i będzie walczył o rynek

Xbox One nie radzi sobie w Japonii, ale Phil Spencer posiada w zanadrzu receptę na ten kłopot. Szef marki Xbox systematycznie pojawia się u japońskich deweloperów i mówi wprost o dużych zmianach. Te mają nadejść już na nowej generacji.

Phil Spencer już w ubiegłym roku kilkukrotnie odwiedził japońskich deweloperów, a ostatnio ponownie potwierdził kolejną podróż do kraju, w którym marka Xbox nie radzi sobie najlepiej. Sprzedaż konsol Microsoftu w Japonii jest fatalna, istnieją już plany naprawy tej sytuacji.

Przedstawiciel korporacji z Redmond był gościem 1000-odcinka Gamertag Radio i podczas spotkania z dziennikarzami poruszył problem Japonii. Xbox nie jest w tym kraju popularny, a jednym z problemów jest pomijanie twórców third-party platformy z USA – firmy nie wrzucają na rynek edycji na Xboksa lub w ogóle ich nie produkują.

Od momentu rozpoczęcia pracy na swoim stanowisku, Spencer dostrzegł ten problem – szef nadal uważa, że będą pojawiać się gry, które ominą Xboksa, ale on stale pragnie odwiedzać deweloperów prezentując swoje poparcie oraz wsparcie. Wśród jego sukcesów możemy zaliczyć pojawienie się wielu produkcji z Japonii na E3.

Zdaniem szefa Xboksa, twórcy z Japonii chwalą współpracę z Microsoftem i chcą, by marka odegrała większą rolę, była lepiej prezentowana i dlatego też korporacja z Redmond zamierza walczyć o rynek:

„Sytuacja Xboksa w Japonii jest dla nas bardzo ważna. Oczywiście Sony i Nintendo to obie silne, japońskie firmy, które wykonują świetną robotę... Nie wiem, czy kiedykolwiek wygramy w Japonii, ale pozycja, jaką mamy dzisiaj w tym kraju jest dla mnie nie do przyjęcia.”

Microsoft wykona teraz większą pracę na nowej generacji – gracze z Japonii nie będą czekać 10 miesięcy na premierę, a zapewnienie takich usług jak Game Pass czy Project xCloud, umożliwi wszystkim chętnym dostęp do wszelkich propozycji korporacji.

Istotnym zagadnieniem są gry first-party z Japonii. Spencer stwierdził, że jego firma „może” zapewnić takie produkcje i choć „niczego nie ogłasza”, to jednak japoński rynek jest dla niego szczególnie ważny – ze względu na kreatywnych twórców i społeczność graczy.

Jak wiadomo, Spencer wielokrotnie podkreślał, że chciałby dołączyć do Xbox Game Studios zespół z Japonii, ale wciąż nie otrzymaliśmy potwierdzenia takiego przejęcia.

Sprawdźcie inne informacje związane z konsolą Microsoftu:

Źródło: https://twinfinite.net/2020/02/phil-spencer-discusses-japan-xbox-series-x/

Tagi: japonia Microsoft Phil Spencer xbox xbox one xbox series x