Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 08.02.2020 15:23
metro exodus
5790V

Metro Exodus nie trafi na GOG-a. Polska platforma komicznie komentuje sprawę

Mamy złą wiadomość dla graczy, którzy mieli zamiar kupić Metro Exodus na GOG-u - produkcja w najbliższym czasie nie pojawi się na polskiej platformie.

Metro Exodus już niebawem powróci na Steama. Grę usunięto z platformy Valve rok temu, kiedy to wydawca produkcji oznajmił, że najnowsza odsłona kultowej serii trafi na Epic Games Store. Na najnowszą grę z serii wykreowanej przez zasłużonego rosyjskiego pisarza, Dmitrij Głuchowskiego, została wylana żółć - karta tytułu została zbombardowana na Steamie i Metacritic negatywnymi recenzjami.

Gracze, którzy wytrwali rok, będą mogli teraz kupić ową produkcję na swojej wymarzonej platformie. Jeden z użytkowników Twittera zapytał o ewentualne ukazanie się pozycji na polskiej platformie GOG, na co wydawca odrzekł, że w najbliższym czasie Metro Exodus nie pojawi się w dystrybucji, na której pojawiają się gry bez DRM-u - zabezpieczeń antypirackich.

Nie oznacza to jednak, że Metro Exodus nigdy nie ukaże się na GOG-u - dla przypomnienia, na platformie jest dostępne Metro Redux, w którego skład wchodzą odświeżone wersje Metro 2033 oraz Metro Last Light.

Na całą sytuację zareagował Twitter polskiej platformy, który komicznie odpowiedział na post twórców Metro Exodus.

Warto przeczytać:

Źródło: pcgamer.com

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus