Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.02.2020 16:47
Metro Exodus
769V

Metro Exodus w końcu na Steam. Twórcy podali datę premiery

4A Games ostatecznie potwierdziło zakończenie ekskluzywności Metro Exodus na Epic Games Store. Gra już wkrótce będzie dostępna na Steam i dla wielu będzie to „pierwsza premiera na PC”. Zainteresowani mogą liczyć na pełne wsparcie i DLC.

W ubiegłym roku byliśmy świadkami niespodziewanej sytuacji – niemal przed samą premierą Metro Exodus, wydawca zdecydował się zaoferować grę wyłącznie na jednej platformie PC. Użytkownicy Steam zostali postawieni pod ścianą, ale część graczy zdecydowała się zaczekać na premierę.

Teraz możemy potwierdzić, że ekskluzywność Epic Games zostanie zakończona 15 lutego 2020 roku, czyli dokładnie rok po pierwotnej premierze. Patrząc na komentarze pod informacją – wielu graczy czekało na „pierwszy debiut”.

Metro Exodus wskoczy na Steam ze wszystkimi wcześniej przygotowanymi aktualizacjami oraz pierwszym dodatkiem. Tytuł jest wyceniony na 120,99 zł.

Nadal nie poznaliśmy losów uniwersum Metro, ale deweloperzy zapowiadali, że ekskluzywność na Epic Games Store pozwoli rozwijać serię. 4A Games wielokrotnie dało do zrozumienia, że fani mogą liczyć na nową przygodę.

Więcej o problemach Metro Exodus na PC przeczytacie poniżej:

Źródło: 4A Games

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus