Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.02.2020 00:00
PS5 i Xbox Series X mogą nie zadebiutować w 2020 roku z powodu koronawirusa
4109V

PS5 i Xbox Series X mogą nie zadebiutować w 2020 roku z powodu koronawirusa - twierdzi Business Insider

PS5 i Xbox Series X mają trafić na rynek pod koniec 2020 roku i według założeń sprzęt Sony oraz Microsoftu ma zostać wyprodukowany w Chinach. Sytuację może jednak zmienić szalejący koronawirus z Wuhan. Według redakcji Business Insider – premiera next-genów może zostać opóźniona.

Dzisiaj z samego rana Nintendo potwierdziło problemy z dostępnością Nintendo Switcha z powodu epidemii koronawirusa, jednak redakcja Business Insider uważa, że także kolejni producenci konsol mogą zmierzyć się z dużym bólem głowy.

PS5 i Xbox Series X z opóźnioną premierą?

Największe firmy z naszej branży korzystają z usług chińskich fabryk, jednak sektor produkcyjny mocno ucierpiał z powodu epidemii. Już teraz Foxconn stojący za produkcją iPhone'ów przeprowadza kwarantannę pracowników, a według dziennikarzy Nikkei Asian Review: „sytuacja koronawirusa w Chinach może wpłynąć na harmonogram produkcji kolejnego iPhone'a”.

Sony oraz Microsoft stoją przed trudnym zadaniem, ponieważ według ubiegłorocznych danych 96% konsol produkowanych przez obie korporacje dla amerykańskiego rynku pochodzi właśnie z Chin. Możemy podejrzewać, że w przypadku nowej generacji obie firmy również będą chciały skorzystać z fabryk umiejscowionych w tym kraju.

Jefferies Group (amerykański, międzynarodowy, niezależny bank inwestycyjny i firma świadcząca usługi finansowe z siedzibą w Nowym Jorku) wydała w tej sprawie komunikat, według którego problem w dostawach sprzętu może wpłynąć na premiery PS5 i Xbox Series X:

„ Nowe konsole mogą również ucierpieć z powodu przedłużających się przerw w dostawach, przed planowanymi premierami na jesień 2020 roku”

Specjaliści podkreślają, że podobną sytuację widzimy w przypadku gier – tutaj wystarczy miesiąc przestoju, by cała produkcja zaliczyła duże opóźnienie. Jak wiadomo wielu deweloperów z Zachodu korzysta z pomocy chińskich firm.

Nie są to jeszcze w żaden sposób potwierdzone informacje, ale jeśli wirus w Chinach nie zostanie opanowany, to według Business Insider: Sony oraz Microsoft mogą zdecydować się opóźnić premiery konsol nowej generacji lub liczba egzemplarzy będzie bardzo ograniczona.

W temacie koronawirusa pisaliśmy również na portalu:

Źródło: https://www.businessinsider.com/playstation-5-xbox-series-x-delay-wuhan-coronavirus-2020-2?IR=T

Tagi: Microsoft opóźniona premiera premiera ps5 Sony Xbox Series X