Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.02.2020 12:57
LG koronawirus
503V

Koronawirus wpływa na branżę smartfonów. LG i ZTE wycofują się z targów MWC 2020

Epidemia koronawirusa już mocno namieszała w harmonogramie branży gier (odwołano m.in. wielkie targi Taipei Game Show 2020). Choroba wpływa też na działania producentów telewizorów, smartfonów i monitorów.

Już wczoraj pisaliśmy o narastających problemach z produkcją paneli OLED, co pewnie niedługo wpłynie na podwyżki cen telewizorów i monitorów. Dzisiaj okazuje się natomiast, że producenci z Azji wschodniej, tacy jak LG i ZTE nie są zainteresowani uczestnictwem w najbliższych targach branżowych MWC, poświęconych głównie smartfonom.

Dokładnie chodzi o południowokoreańskie LG i chińskie ZTE, które ogłosiły dzisiaj, że nie będą uczestniczyć w wielkich targach Mobile World Congress 2020, odbywających się w Barcelonie już 24 lutego. W 2019 roku w targach MWC brało udział ponad 108 tysięcy osób.

LG twierdzi, że robi to z obawy o zdrowie swoich pracowników, partnerów biznesowych i klientów. Z kolei ZTE potwierdziło, że nie przeprowadzi zaplanowanej konferencji prasowej w związku z obawami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Obecnie potwierdzono śmierć 490 osób w związku z epidemią koronawirusa. Wiadomo o ponad 24 tysiącach zainfekowanych osób.

Warto sprawdzić:

Źródło: TechCrunch

Tagi: lg smartfony targi