Iza Łęcka Iza Łęcka 06.02.2020 08:18
Nintendo Switch Dostępność
1147V

Koronawirus problemem Nintendo. Firma informuje o trudnościach z dostępem do sprzętu

Nintendo wydało oświadczenie, w którym przeprasza za problemy z dostępnością sprzętu. Duża część urządzeń produkowanych przez korporację pochodzi właśnie z Chin, w których nadal rozprzestrzenia się koronawirus.

Nintendo opublikowało wiadomość, w której kieruje przeprosiny za problemy w dostępności sprzętu. Aktualne niedogodności są odczuwalne głównie na terenie Japonii – Nintendo Switche i Joy-Cony na ten rynek są produkowane głównie w Chinach, w których nadal rozprzestrzenia się koronawirus, diametralnie wpływając na funkcjonowanie tamtejszych fabryk.

Aktualnie Nintendo nie potwierdza, czy wirus z Wuham będzie determinował dostępność sprzętu na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Europy, ale Big N podkreśla, że niestety przewiduje również opóźnienia w wysyłce nowych egzemplarzy Ring Fit Adventure. Tytuł wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie, jednak wystarczająca liczba egzemplarzy nie została zapewniona.

Nintendo informuje, że będzie kontynuować prace nad dostarczeniem produktów tak szybko jak to tylko możliwe, ale sytuacja związana z koronawirusem wymaga dalszych obserwacji oraz analiz rynku.

W temacie koronawirusa pisaliśmy również na portalu:

Źródło: https://japanesenintendo.com/2020/02/06/nintendo-apologise-for-switch-shortages/

Tagi: koronawirus Nintendo nintendo switch