Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.02.2020 20:48
CD Projekt RED logo maskotka
1916V

CD Projekt z rekordową wyceną. Wiedźmin i Cyberpunk przepisem na sukces

CD Projekt zapomina już o problemach związanych z przełożeniem daty premiery Cyberpunka 2077. Dzisiaj spółka zakończyła dzień z rekordową wyceną – jeszcze nigdy firma nie kosztowała tak dużo. Portale biznesowe informują o „historycznym maksimum”.

CD Projekt ma za sobą trudne dni związane z przełożeniem daty premiery Cyberpunka 2077, ale szefowie spółki doskonale wiedzą, jak działać i potrafią nawet małą porażkę zamienić w złoto. Gdy świat zastanawiał się, czy firma odrobi spadki na giełdzie spowodowane problemami z nadchodzącą grą AAA, studio potwierdziło szczegóły dotyczące drugiego projektu – w kolejnych latach otrzymamy sieciowego Cyberpunka.

Firma dość szybko odrobiła straty, a teraz możemy mówić o kolejnym rekordzie – CD Projekt zakończył dzisiejszy dzień z drugim największym wzrostem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i dzięki wynikowi na poziomie +4,2% spółka może mówić o swoim najlepszym wyniku w historii.

Dobry wynik mógł zostać osiągnięty przez między innymi cichą premierę Wojnie Krwi – gra zadebiutowała na Nintendo Switchu w ubiegłym tygodniu, ale wcześniej CD Projekt RED nie wspominał o pracy nad kolejną edycją.

W styczniu (przed przełożeniem premiery) jedna akcja CD Projektu kosztowała rekordowe 290 zł, a teraz możemy mówić o jeszcze lepszym rezultacie. Wynik może zostać wyśrubowany – w końcu kampania promocyjna Cyberpunka dopiero się rozkręca, a grę zobaczymy pewnie na między innymi E3 2020.

CD Projekt giełda

Na naszym serwisie polecamy również:

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/JSW-wrocilo-do-zywych-CD-Projekt-na-maksimach-7815223.html

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED giełda wycena