Iza Łęcka Iza Łęcka 31.01.2020 10:26
Xbox PlayStation Logo
4953V

Gry na PS5 i Xbox Series X „rozsadzą głowę” - EA wspomina o sprzęcie Sony i Microsoftu

Deweloperzy EA posiadają już next-geny od Sony i Microsoftu. Twórcy oficjalnie pracują nad grami przeznaczonymi na nową generację, a zdaniem Blake'a Jorgensena – PS5 i Xbox Series X mają zapewnić wyśmienitą jakość. Nadciąga wiele innowacji.

Na konferencji podsumowującej wyniki EA nie mogło zabraknąć tematu nadchodzącej generacji. O urządzeniach chętnie wypowiedział się Blake Jorgensen, który często podczas podobnych spotkań relacjonuje poczynania dotyczące nowych projektów tworzonych przez deweloperów.

Dyrektor finansowy nie ukrywa, że PS5 i Xbox Series X zaoferują zupełnie nową jakość. Gracze mogą także liczyć na wiele innowacji:

„W ciągu najbliższych kilku lat zobaczycie rzeczy, które robimy z grami i one rozsadzą ludziom głowy. To przyjemna część tego biznesu, kiedy dostrzegamy tak wiele innowacji, nie tylko u nas, ale w całej branży i jesteśmy świadkami rozwoju branży oprogramowania w ramach przemysłu gier wideo poprzez kolejne cykle konsol od ponad 20 lat.”

Pierwszym zapowiedzianym tytułem dla nowej generacji od Electronic Arts jest nowy Battlefield, który zadebiutuje na rynku w okresie od 1 kwietnia 2021 roku do 31 marca 2022 roku. Możemy podejrzewać, że będzie to najważniejszy tytuł EA w 2021 roku, a premiera odbędzie się w okolicy listopada.

Wiele mówi się także o next-genowej wersji Apex Legends – choć EA nie potwierdziło powstawania gry podczas sprawozdania otwarcie zapowiedziano, że w 2020 roku tytuł trafi na nowe platformy. Nowy projekt opracowuje także Maxis, lecz na pełną i oficjalną prezentację musimy zaczekać.

Dzisiaj poznaliśmy szczegóły najbliższych planów EA –branżowy gigant do 31 marca 2021 roku zapewni 14 nowych produkcji.

Na naszym serwisie przeczytacie także o grach Electronic Arts:

Źródło: https://gamingbolt.com/eas-ps5-and-xbox-series-x-games-will-blow-peoples-minds

Tagi: ea Electronic Arts Microsoft next-geny ps5 sony xbox series x