Iza Łęcka Iza Łęcka 31.01.2020 07:00
Battlefield art
3388V

EA szykuje 14 gier. Nadciągają znane marki - wydawca gotowy na PS5 i Xbox Series X

Ostatni kwartał dla Electronic Arts to pasmo sukcesów. Deweloperzy jednak nie planują osiąść na laurach – w planach bowiem jest wprowadzenie na rynek aż 14 gier.

Podczas najnowszego spotkania z inwestorami i analitykami, Electronic Arts przedstawiło swoje wyniki finansowe. Ostatni kwartał dla giganta w branży gier stanowił niezwykle dobry okres – w sumie bowiem osiągnięto 1,593 miliarda dolarów przychodów, co dało 361 milionów dolarów zysku. Nie brakowało dobrych wiadomości do ogłoszenia: większą popularnością cieszył się 3. sezon Apex Legends, co deweloperzy planują wykorzystać w nadciągającym 4. sezonie, natomiast w The Sims 4 gra już ponad 20 milionów graczy. W planach EA jest jednak znacznie więcej ciekawych informacji...

14 gier od EA nadciąga

Najbliższe miesiące będą niezwykle intensywne dla Electronic Arts. W okresie od kwietnia 2020 do marca 2021 roku planowane jest wprowadzenie na rynek aż 14 produkcji:

  • 4 gier sportowych wliczając w to Fifę oraz Madden NFL,
  • 4 tytułów spośród dużych IP Electronic Arts,
  • 4 tytułów od mniejszych zespołów twórców,
  • 2 gry mobilne,

Jak na razie w większości wypadków włodarze korporacji nie podają konkretnych tytułów, jednak firma podkreśla, że zamierza celować we własne IP - może w końcu doczekamy się oczekiwanych od dawna powrotów? Na tej liście nie znajduje się najnowsza odsłona Battlefielda, która zawita na PS5 oraz nowym Xboksie (premiera w okresie od 1 kwietnia 2021 do 31 marca 2022 roku). Electronic Arts zresztą prężnie szykuje się na next-geny, podkreślając znaczenie większych możliwości konsol. Mówiąc o planach na przyszłość, dyrektor generalny EA, Andrew Wilson zapowiedział :

„Będziemy gotowi do wprowadzenia niektórych z naszych najlepszych tytułów.”

Na next-geny prawdopodobnie zawita Apex Legends, które w 2020 roku ma trafić na "nowe platformy". Produkcja ma też w końcu trafić na urządzenia mobilne.

Mikrotransakcje przynoszą miliardy

Nie od dzisiaj wiadomo, że EA w swoim katalogu posiada kilka IP, które są kurami znoszącymi złote jaja – właśnie ze względu na milionowe zyski z mikrotransakcji. W ostatnim kwartale korporacja osiągnęła 993 miliony dolarów z gier jako usług (wzrost o 27%), a w ciągu ostatniego roku zarobiono zawrotne 2,835 miliarda dolarów z małych płatności. Przedstawiciele Elektroników podkreślili, że spora część przychodów z mikrotransakcji pochodzi z trybów Ultimate Team w grach FIFA, Madden NFL czy NHL - zyski z FUT są o 40% wyższe w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku.

Electronic Arts wyniiki do 31 grudnia 2020

Na naszym serwisie przeczytacie także o grach Electronic Arts:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/ea-made-almost-1-billion-from-microtransactions-la/1100-6473240/

Tagi: ea Electronic Arts mikrotransakcje wyniki finansowe