Iza Łęcka Iza Łęcka 31.01.2020 08:09
Star Wars Underworld
2510V

Star Wars Underworld wyciekło do Sieci! Serial George'a Lucasa miał być połączony ze Star Wars 1313

Nie doczekaliśmy się premiery „Star Wars Underworld”, chociaż w Sieci wylądował nowy materiał ze skasowanego serialu. Testowy fragment przygotowano w 2010 roku – mogliśmy się spodziewać niezwykle ambitnego i mrocznego projektu z uniwersum Gwiezdnych wojen.

„The Mandalorian” to pierwszy serial z serii Star Wars z aktorami, jednak George Lucas już ponad dekadę temu planował przygotowanie historii podzielonej na odcinki. Scenarzyści przygotowali niezwykle ambitną opowieść na ponad 100 odcinków (każdy miał trwać godzinę) – zastosowanie nowoczesnych (jak na tamte czasy) efektów specjalnych miało podkreślać zawrotność projektu. Budżet jednego epizodu miał wynieść nawet 50 mln dolarów. Dla porównania cały „The Mandalorian” powstał za 100 mln dolarów (8 epizodów).

"Star Wars Underworld" został zapowiedziany już w 2005 roku, George Lucas wielokrotnie jednak podkreślał smutną rzeczywistość – serial był zbyt drogi do zrealizowania. Twórca nie chciał zgodzić się na półśrodki i stworzyć mniej efektowną historię, więc opowieść nigdy nie trafiła na ekrany telewizorów.

Star Wars Underworld zbyt ambitnym projektem?

„Star Wars Underworld” według pierwotnych założeń miało przedstawić mroczną stronę uniwersum Gwiezdnych Wojen. Historia byłaby skupiona na przestępczym światku, a podczas wydarzeń poznalibyśmy między innymi możliwości kartelu Huttów. Co wydaje się bardzo interesujące, serial miałby także przedstawić powstającą Rebelię, a na ekranie pojawiliby się młodzi bohaterowie – między innymi Han Solo i Lando Calrissian.

Istotną wiadomością dla fanów gier z serii Star Wars mogą być doniesienia, że „Star Wars Underworld” miał zostać połączony ze Star Wars 1313 – również i ten tytuł nigdy nie został zrealizowany.

W projekt było zaangażowane Stargate Studios – to prawdopodobnie firma zajmująca się efektami specjalnymi nie dopilnowała materiału, który został opublikowany w Sieci. Chociaż to tylko fragment testowego odcinka, nawet w tym wydaniu całość wygląda imponująco – pamiętajcie, że prace na planie trwały w 2010 roku.

Disney prawdopodobnie nigdy nie powróci do tego serialu. Korporacja ma inne plany, które mamy poznać już w przyszłym miesiącu.

Więcej o serii Star Wars przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/star-wars-underworld-serial-aktorski-gwiezdne-wojny-george-lucas-testowy-fragment-1580400761

Tagi: George Lucas Star Wars Star Wars 1313 Star Wars Underworld