Iza Łęcka Iza Łęcka 31.01.2020 07:30
Star Wars Jedi: Upadły zakon walka na miecze świetlne
1687V

Star Wars Jedi: Upadły zakon ogromnym sukcesem EA. Miliony graczy pokochało grę Respawn

EA może świętować kolejny sukces. Star Wars Jedi: Upadły zakon w kilka miesięcy po premierze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród graczy, którzy pokochali wymagające starcia z mieczem świetlnym w ręku - przedstawiono wyniki sprzedaży.

Star Wars Jedi: Upadły zakon zadebiutowało w połowie listopada zyskując nie tylko przychylność recenzentów i krytyków zachwalających poszczególne elementy produkcji, które potrafiły na długo przyciągnąć przed ekran konsoli. Najnowsza produkcja EA cieszyła się również sporym zainteresowaniem wśród graczy od pierwszych dni po premierze.

Deweloperzy pokładali ogromne nadzieje względem gry – w prognozach na cały rok fiskalny zakładano sprzedaż na poziomie 6-8 milionów kopii, co wydawało się kolejną rozdmuchaną prognozą ze strony EA. Podczas najnowszego podsumowania wyników finansowych dla inwestorów oraz analityków Electronic Arts mogło pochwalić się jeszcze lepszymi rezultatami.

Wyniki gry „znacznie przewyższyły oczekiwania” - zgodnie z raportem przedstawionym przez dyrektora generalnego Andrew Wilsona oraz dyrektora finansowego Blake'a Jorgensena, sprzedaż Star Wars Jedi: Upadły zakon osiągnęła „wysoki poziom” sięgając niemal 8 milionów dostarczonych kopii do 31 grudnia 2019 roku. Dzięki tak zadowalającej popularności tytułu z uniwersum Star Wars, wydawca musiał zawyżyć prognozy – do końca marca 2020 roku planowana jest sprzedaż 10 milionów sztuk gry.

Kapitalne wyniki potwierdzają nie tylko ogromną popularność wszelkich produktów spod szyldu Star Wars - Star Wars Jedi: Upadły zakon jest produkcją dopracowaną, w której zarówno wymagające pojedynki, zróżnicowany świat, ale i wciągająca historia, przypadły do gustu wielu graczom.

Teraz pozostaje jedynie czekać aż Electronic Arts potwierdzi krążące plotki i zapowie kontynuację Upadłego zakonu.

O Star Wars Jedi: Upadły zakon przeczytacie również na naszym serwisie:

Źródło: https://twinfinite.net/2020/01/ea-star-wars-jedi-fallen-order-new-games/

Tagi: Electronic Arts raport finansowy Respawn Entertainment Star Wars Jedi: Upadły zakon wyniki sprzedaży