Iza Łęcka Iza Łęcka 24.01.2020 08:00
Star Wars: Knights of the Old Republic
2302V

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake znajduje się w produkcji? EA pracuje też nad Jedi Upadły zakon 2

Electronic Arts po sukcesie Star Wars Jedi: Upadły zakon może pracować nad „wieloma” projektami w uniwersum Gwiezdnych wojen. EA powróciło między innymi do produkcji odświeżonego Star Wars: Knights of the Old Republic. Gra może zostać rozbudowana.

Electronic Arts jest jedyną firmą, która może rozwijać gry z uniwersum Star Wars, a licencja na tak popularną markę powinna zostać jak najlepiej wykorzystana. Zdaniem redakcji Cinelinx – właśnie trwają prace nad „wieloma” produkcjami, wśród których informatorzy wyróżniają Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, kontynuację Star Wars Jedi: Upadły zakon oraz tytuł na Nintendo Switcha.

KOTOR powróci?

Już w 2015 roku dziennikarze informowali, że Electronic Arts rozpoczęło rozwijanie nowego projektu związanego z KOTOR-em, ale niestety już rok później produkcja miała zostać wstrzymana. Teraz jednak dwa niezależne źródła informują o powrocie do tytułu – Star Wars: Knights of the Old Republic Remake może okazać się czymś wyjątkowym.

Niepotwierdzone jeszcze plotki wskazują, że remake Star Wars: Knights of the Old Republic powstaje, choć zgodnie z wiedzą drugiego informatora jest to coś w rodzaju „sequela”. Nowy KOTOR miałby łączyć elementy z dwóch poprzednich odsłon, by poprzez trzecią grę wprowadzić pewne elementy do obecnego kanonu Star Wars. Jest to coś w rodzaju „ponownego wyobrażenia” (re-imagining). Zapowiada się więc, że nie będzie to zwykły remake.

Dziennikarz wspomniał o szeroko zakrojonych planach EA – firma ma pracować nad różnymi tytułami, a pierwsze ogłoszenia mogą zostać ujawnione już na targach E3. Korporacja może nawet zaprosić graczy na pewnego rodzaju „event Star Wars”, by pokazać liczne pozycje przygotowywane dla fanów.

Na naszym serwisie również przeczytacie:

Źródło: http://www.cinelinx.com/news/knights-of-the-old-republic-remake-might-be-back-in-the-cards-exclusive/

Tagi: Gwiezdne Wojny KOTOR Star Wars star wars: knights of the old republic