Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 26.01.2020 18:00
Star Wars Jedi: Upadły Zakon
1985V

Star Wars Jedi: Upadły Zakon. Porównanie graficzne wersji demo z wersją finalną

YouTuber przygotował ciekawy materiał, w którym pokazał porównanie graficzne pomiędzy wersją demo, a wersją finalną najnowszej gry ze świata Star Warsów.

Star Wars Jedi: Upadły zakon może pochwalić się ogromnym sukcesem na rynku gier - od pierwszych dni, produkcję nabywało wiele graczy. Produkcja nastawiona na opowieść fabularną dla pojedynczego gracza pokazała wydawcy, że gracze nadal chcą produkcje, w których główną rolę odegra emocjonalna historia.

Gra była dostępna w wersji demonstracyjnej do przetestowania podczas zeszłorocznych EA Play - YouTuber o nicku Cycu1 przygotował materiał porównawczy, w którym możemy zobaczyć różnicę w grafice pomiędzy wersją demo, a wersją finalną, udostępniona w listopadzie zeszłego roku.

Jak sami zaraz zauważycie, produkcja przeszła dosyć duży downgrade - wersja demonstracyjna wygląda zdecydowanie lepiej - tekstury są bardziej ostre, możemy zobaczyć również, że w finalnej wersji jest mniej szczegółów. Światło w wersji finalnej również wygląda gorzej, a szczególnie możecie to zobaczyć w minucie 6, na poniższym materiale. Co więcej, Respawn Entertainment pokusiło się o usunięcie mokrych włosów głównego bohatera, Cala Kestisa, po pływaniu.

Mimo to, Star Wars Jedi zostało wyśmienicie zoptymalizowane - produkcja nawet na kilkuletnich sprzętach (PC) chodzi w stałych 60 klatkach, a podstawowe wersje konsol od Sony i Microsoftu spokojnie dają radę w stałej liczbie klatek.

Warto zajrzeć na:

Źródło: YouTube

Tagi: Electronic Arts Respawn Entertainment Star Wars Jedi: Upadły zakon