Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.01.2020 08:15
Star Wars Jedi: Fallen Order z oczekiwaniami od Lucasfilm
1528V

Star Wars Jedi: Fallen Order. Lucasfilm miało zupełnie inną wizję na grę

Jak przyznał reżyser najnowszej produkcji ze świata Star Wars, ludzie odpowiedzialni za całą markę mieli nieco inne oczekiwania względem gry. 

Star Wars Jedi: Upadły zakon to jedna z lepiej przyjętych gier minionego roku. Choć wielu zarzucało jej przesadne zboczenie w kierunku produkcji z typu Dark Souls, to ostatecznie oceny są bardzo pozytywne, a ciężko szukać skrajnie krytycznych opinii na jej temat. 

Można więc śmiało powiedzieć, że wielu fanów dostało wreszcie, po wielu latach, grę z uniwersum, na jaką czekało. Jak jednak przekazał Stig Asmussen, reżyser najnowszej produkcji, Lucasfilm miało nieco odmienną wizję. Informację ujawnił w specjalnym odcinku podcastu AIAS:

Pewnego razu zagadałem do nich (Lucasfilm- przyp. red.), że chcę stworzyć grę o Jedi i używaniu Mocy. Tak szczerze mówiąc, nie byli wcale zachwyceni tym pomysłem. Podeszli do tego sceptycznie i zaproponowali, aby zrobić coś na zasadzie strzelania z blasterów i łowców nagród. Nasz zespół nie byłby jednak z tego zadowolony. Równie dobrze moglibyśmy zrobić wyścigi w klimacie Gwiezdnych Wojen. Nie tego chcieliśmy. 

Twórca podkreślił także, jak wielkie znaczenie dla właścicieli marki ma sama kwestia Jedi:

Tym, co zrozumiałem, jest fakt, że dla nich Jedi to wręcz swoisty Święty Grail. Na zrobienie czegoś takiego musisz sobie zasłużyć. W końcu jednak, gdy zobaczyli, do czego to wszystko zmierza, zgodzili się na implementację użycia Mocy, ale wciąż nie chcieli rozmawiać o samych Rycerzach. Potem gra się ukazała, a w nazwie pojawiło się Jedi. Wiadomo więc, że musiała być jakaś relacja. 

Jak dodał, wiele nieporozumień i blokad ze strony Lucasfilm pojawiało się na początku. Potem było już lepiej, a Respawn Entertainment doskonale to rozumiało

Oni mają prawa do marki. To ich zadanie, aby trzymać się zasad i prowadzić kanon wyznaczoną ścieżką. Czasem spotykaliśmy się z odmową, której nie mogli nam wytłumaczyć, ale to zrozumiałe, gdy mamy do czynienia z tak wielkimi wydawcami i tak silną licencją. 

Więcej o tym projekcie przeczytasz na naszym portalu:

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/star-wars-jedi-fallen-order-blasters-bounty-hunters/

Tagi: Electronic Arts Respawn Entertainment Star Wars Jedi: Upadły zakon