Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.01.2020 17:12
Warcraft 3 Reforged
3204V

Warcraft 3 Reforged krytykowany za brak niektórych elementów. Gracze wymieniają problemy

Fani serii Warcraft od dawna czekali na nową strategię podejmującą konflikt Przymierza i Hordy. Blizzard postanowił odświeżyć legendarnego Warcrafta 3, ale studio obiecało kilka elementów, których zabrakło w Warcraft 3 Reforged. Twórcy muszą czym prędzej rozbudować grę.

WarCraft 3 Reforged zaliczył małe opóźnienie, ponieważ w pierwotnym planie gra powinna trafić na rynek w ubiegłym roku, ale nawet dodatkowy miesiąc nie pomógł deweloperom zadbać o obiecaną zawartość. W 2018 roku Blizzard promował tytuł za pomocą odświeżonych wstawek filmowych z kampanii, których niestety w ostatecznej wersji zabrakło – konkretne porównanie zobaczycie poniżej.

Blizzard usunął także część funkcji, które były dostępne w klasycznym WC3. W Warcraft 3 Reforged przynajmniej aktualnie nie znajdziecie automatycznych turniejów, klanów, profili, rankingów, niestandardowych kampanii, działu Battle.net, listy z kanałami do rozmów, komend w czacie czy też animowany portretów 3D. Niektórzy gracze krytykują także sprawę balansu, ponieważ historia z Reign of Chaos korzysta z rozwiązań znanych z The Frozen Throne.

Twórcy zajęli się pełnym odświeżeniem oprawy, jednak w kolejnych miesiącach zespół musi zająć się znaczącą rozbudową gry. W Sieci nie brakuje także opinii, że sam gameplay nie zawodzi – co w zasadzie nie jest dziwne, ponieważ deweloperzy w głównej mierze poprawili oprawę i dostosowali animacje jednostek do klasycznego WC3.

O efektach prac Blizzarda przeczytacie również:

Źródło: https://www.reddit.com/r/warcraft3/comments/evfop0/features_that_were_removed_from_original_warcraft/

Tagi: Blizzard Entertainment WarCraft 3 Reforged