WarCraft 3 Reforged

WarCraft 3 Reforged

3,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 3.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-24
Premiery
Świat:
29.01.2020
Europa:
29.01.2020
Polska:
29.01.2020
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-24
Premiery
Świat:
29.01.2020
Europa:
29.01.2020
Polska:
29.01.2020

Recenzja redakcji

WarCraft 3 Reforged – recenzja gry. Blizzard, proszę skończ
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

3.0
WarCraft 3 Reforged – recenzja gry. Blizzard, proszę skończ
PC

WarCraft 3 Reforged - opis gry

Warcraft III: Reforged to gra strategiczna czasu rzeczywistego wyprodukowana przez Blizzard Entertainment (we współpracy ze studiem Lemon Sky). Tytuł ukazał się na komputerach osobistych. Reforged to zremasterowana wersja Warcraft III: Reign of Chaos.

Fabuła

Akcja Warcraft III rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w części pierwszej i drugiej, które przedstawiały wojnę między przybyłymi z innego wymiaru orkami a sojuszem ludzi, krasnoludów i elfów próbującym dać im odpór. Wojnę ostatecznie wygrywa ta druga strona, ale sojusz po zakończeniu walk zaczyna się kruszyć.

Historia skupia się na trzech postaciach. Młodym paladynie i księciu Lordaeron Arthasie Menethilu, który stopnio ulega siłom ciemności, przywódcy orków Thrallu próbującym wyrwać swój lud z okowów zniewolenia po przegranej wojnie oraz liderze nocnych elfów zwanym Tyrande Whisperwind usiłującym odeprzeć inwazję ludzi, orków i demonów na święte ziemie swojej rasy.

Rozgrywka

Pod względem rozgrywki Warcraft III to klasyczna strategia czasu rzeczywistego. W grze pojawiają się cztery grywalne frakcje, a każda z nich posiada unikalne jednostki, bohaterów (ci mogą zdobywać doświadczenie i rozwijać się prawie jak postacie z gier RPG), obiekty itd. Co z tym idzie - dostępne są także cztery kampanie.

Misje w trakcie kampanii rozgrywają się na mapach o różnej wielkości, na których nie brakuje zróżnicowanego terenu, rzek, gór, mórz itd. Istotną rolę odgrywa gromadzenie surowców potrzebnych do napędzania machiny wojennej. Tych są trzy rodzaje: złoto, drewno i żywność. Dwa pierwsze są potrzebne do konstruowania budynków, od trzeciego zależy, jak liczną armię możemy mieć pod swoją komendą. Słowem, im mniej żywności, tym mniejszą liczbą wojsk dowodzimy.

Podczas prowadzenia działań wojennych możemy natknąć się na stworzenia zwane “creeps” - kierowane przez sztuczną inteligencję jednostki, które strzegą kluczowych punktów na mapach: kopalń złota, neutralnych budynków itd. W ich kontekście warto wspomnieć, że w Warcraft III wprowadzono zmienne pory dnia, które mają znaczące przełożenie na rozgrywkę. Większość rasy w tym czasie zasypia (tak samo creeps, co ujawnia przejmowanie kontroli nad niektórymi obiektami), ale inne, np. nocne elfy, zyskują w tym czasie znaczącą przewagę.

Edycja Reforge nie oferuje nowej zawartości i istotniejszych zmian (choć takie plany początkowo były), koncentrując się na poprawie oprawy audio-video. Gra, warto dodać, była jednak w momencie premiery kiepsko oceniana głównie ze względu na szeroko pojęte kwestie techniczne.

Wideo - WarCraft 3 Reforged

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper