Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 08.12.2019 12:18
diablo 4
2730V

Diablo 4. Twórcy skupiają się na "wspólnym świecie" dla graczy, trybie PvP i zachowaniu klimatu serii

Współzałożyciel Blizzarda, Allen Adham, odpowiada na kilka interesujących pytań dotyczących najnowszej odsłony kultowej serii Diablo.

Mimo, że do premiery kolejnej odsłony kultowej serii Diablo pozostało jeszcze kilkanaście miesięcy, twórcy nie mają zamiaru dać nam zapomnieć o Diablo 4. Współzałożyciel Blizzarda, firmy odpowiedzialnej za ów produkcję, pojawił się w wywiadzie opublikowanym przez magazyn EDGE (numer 340). 

Jak już wiemy, w Diablo 4 ma pojawić się tryb Player-versus-Player, czyli PvP i jak się okazuje ze słów Allena Adhama, odegra on dużą rolę w nadchodzącej produkcji.

PvP to coś, nad czym myśleliśmy i pracowaliśmy od pierwszej odsłony Diablo. To było bardzo dawno - musisz wrócić do Diablo II, aby znaleźć ten tryb. Jesteśmy w trakcie projektowania kilku naprawdę interesujących podejść do trybu PvP.

Kolejnym ważnym aspektem Diablo 4 ma być "wspólny świat", kreowany przez twórców, jak i graczy.

Implikacje tego dużego, społecznego, połączonego otwartego świata… to coś, co zrozumiesz, grając w Diablo 4. Technologia pozwali nam wprowadzić szeroko otwarty, bezproblemowy świat, a to, co robimy, jest o rząd wielkości większe niż cokolwiek, co kiedykolwiek robiliśmy w Diablo.

Co jednak najważniejsze, Diablo 4 pozostanie wierne serii i nie będzie znacząco się różnić od poprzednich części serii - twórcy potwierdzili już, że modyfikowanie naszej postaci zostanie lekko ograniczone, aby zachować mroczny klimat gry - nie spotkacie więc żadnych przeciwników latających w różowych strojach.

Jednym z wyzwań, przed którymi stanęliśmy przy tworzeniu tej gry, było pozostanie wiernym Diablo, Diablo II i Diablo III, jednocześnie biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, które wyróżniały poprzednie odsłony. Myślę, że nam się to udało - spójrz na to, co zrobiliśmy z odświeżeniem klasy. Wzięliśmy Druida z Diablo II, i zmodyfikowaliśmy go najlepiej jak potrafimy, pozostawiając klimat serii. Teraz znowu jest otoczony przez wilki.

Więcej o Diablo 4 na naszym portalu:

Źródło: wccftech.com

Tagi: Blizzard Entertainment Diablo 4