Iza Łęcka Iza Łęcka 29.01.2020 13:28
Resident Evil 3 Nemesis
1839V

Resident Evil 3 przerazi bardziej niż Resident Evil 2. Wszystko za sprawą Nemesisa

Gatunek horrorów jest ostatnio dobrze reprezentowany przez kolejne gry z serii Resident Evil. Capcom wrzuca na rynek odświeżone produkcje, która potrafią mocno przerazić. Już wkrótce zagramy w Resident Evil 3 - produkcja ma okazać się bardziej przerażająca od swojego poprzednika z 2019 roku.

Capcom specjalizuje się w tworzeniu horrorów, które niejednokrotnie potrafią przyprawić o szybsze bicie serca. Studio wraca z dalekiej podróży, podczas której seria Resident Evil skupiała się bardziej na strzelaniu niż straszeniu, ale ostatnie gry udowadniają, że twórcy ponownie pragną zaoferować właściwe doświadczenia.

Już Resident Evil 2 za sprawą Tyranta potrafił przerazić – Capcom przygotował specjalną sztuczną inteligencję dla przeciwnika, który miał umiejętnie przerażać graczy odkrywających uroki odświeżonej przygody.

Sprawę oponenta skomentował Peter Fabiano, producent Resident Evil 3 (2020), który potwierdził, że rozwój dwóch części Resident Evil (RE2 i RE3) w tym samym czasie pozwolił w nadchodzącej produkcji poprawić niektóre detale – ważnym czynnikiem gry będzie Nemesis:

"Rozwój RE3 i RE2 w pewnym stopniu się pokrywał i obie gry korzystają RE Engine. Z pewnością wykorzystaliśmy niektóre elementy, których nauczyliśmy się tworząc Tyranta do RE2, ale Nemesis jest marką własną horroru i nieustępliwym prześladowcą, który potrafi używać broni.”

Deweloperzy Resident Evil 3 widzieli prace nad RE2 i postanowili zapewnić jeszcze mocniejsze doświadczenia:

"W trakcie prac nasz reżyser widział co zespół zrobił z Tyrantem w zeszłorocznym RE2 i był zdeterminowany, aby przebić to wykorzystując Nemesisa.”

Nemesis ma być jeszcze potężniejszy, a jego spotkania z graczami będą o wiele bardziej dotkliwe dla bohaterów. Deweloperzy postawili niezwykle wysoko poprzeczkę, ale pozostaje mieć nadzieję, że ten pomysł nie zostanie porzucony w kolejnych odsłonach - bowiem zapowiada się jeszcze przyjemniejsza rozgrywka. We wczorajszych plotkach pojawiła się wzmianka o podobnych rywalu w Resident Evil 8, ale nadal czekamy na potwierdzenie gry przez Capcom.

Warto spojrzeć na inne informacje o serii Resident Evil:

Źródło: https://gamingbolt.com/resident-evil-3-devs-determined-to-surpass-re2-remakes-mr-x

Tagi: Capcom Nemesis Resident Evil 2 Resident Evil 3 (2020)