Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 25.01.2020 10:15
Resident Evil 2 Remake z problemami
944V

Resident Evil 2 Remake. Twórcy wielokrotnie podchodzili do stworzenia gry przez kilka lat

Jak przekazał producent gry, Capcom przez wiele lat myślał nad odtworzeniem drugiej części Resident Evil, ale brakowało im odwagi i dobrego pomysłu. 

Resident Evil 2 (2019) to bez dwóch zdań jeden z najlepszych tytułów ubiegłego roku. Gra wciąż zachwyca i czasem ciężko wręcz uwierzyć, że dziś bliżej jesteśmy odnowienia trzeciej części serii, niż debiutu wspominanej dwójki, która na nowo zdefiniowała cały cykl. 

Okazuje się, że pomysł stworzenia remake'u krążył po siedzibach Capcomu przez lata. Jak przekazał producent gry, Yoshiaki Hirabayashi, w rozmowie z PlayStation Blog, do 2015 roku sytuacja powtarzała się wielokrotnie, ale dopiero właśnie w tym czasie ostatecznie podjęto decyzję i ogłoszono prace nad odnowieniem kultowej przygody:

Od zawsze wielu fanów mówiło nam, że chcą, abyśmy ponownie stworzyli Resident Evil 2. Przez lata rozważaliśmy to kilkukrotnie, ale było to niezwykle trudną perspektywą, aby stworzyć świetny remake tej klasycznej gry i nigdy (do 2015 roku- przyp. red.) się za to nie wzięliśmy. 

Twórca dodał także, że wreszcie, wzajemnie się motywując, podjęli się zadania, choć była to niezwykle ciężka i wyczerpująca praca:

W końcu, po kilku latach, czas okazał się właściwy i ponownie podeszliśmy do rozmów o wydaniu remake'a RE2. Tym razem posunęliśmy proces tworzenia naprzód. Niektórzy fani na pewno pamiętają, że gdy tylko to zrobiliśmy, opublikowaliśmy w mediach społecznościowych slogan "We Do It". Byliśmy naprawdę podekscytowani, mogąc potwierdzić, że gra jest w trakcie tworzenia. 

Z perspektywy czasu można jedynie cieszyć się, że twórcy znaleźli w sobie na tyle zapału, aby odpowiedzieć na oczekiwania fanów- wręcz z nawiązką, chciałoby się dopisać. Zawiesili sobie tym samym niezwykle wysoką poprzeczkę przed Resident Evil 3 (2020), ale pokazali już, że są w stanie stawić czoła wymaganiom. 

Interesujesz się tą serią gier? Zajrzyj także tutaj:

Źródło: https://gamingbolt.com/resident-evil-2-remake-was-considered-several-times-before-happening-per-producer

Tagi: Capcom Resident Evil 2 (2019)